Ačkoliv se jedná více o ofenzivní typy, je jediným téměř jistým jménem obránce Jan Procházka, donedávna kapitán Mostu. S odchovancem Kladna, který na sever Čech odešel před dlouhými osmi a půl lety, je vedení čtrnáctého týmu uplynulého ročníku soutěže na podmínkách domluveno, je nutné však ještě doladit některé drobnosti. To se podle ředitele SK Kladno Eduarda Nováka stane, až se vedení Mostu vrátí z dovolené.

Sportovní ředitel Mostu Stanislav Salač na klubovém serveru zájem Kladna potvrdil. „S hráčem jsme na podmínkách domluveni, jednání mezi kluby však stále probíhají. Hráč by rád by pokračoval v ligové kariéře,“ uvedl Salač.

Sám Procházka slova šéfů potvrdil: „S Kladnem jsem tak nějak dohodnutý, teď čekám jak se kluby domluví mezi sebou. Jinak jsem se samozřejmě chtěl zachránit s Mostem, ale velmi rád se i vrátím. Vždyť na sever Čech jsem celou dobu dojížděl,“ říká starší bratr Tomáše Procházky, jenž válí také první ligu – za Žižkov.

Jejichnejvětším fanouškem býval táta, pravidelný návštěvník všech zápasů v Kladně,velký sympaťákale loni zemřel. „Táta už mezi námi bohužel není, ale já věřím, že nás odněkud zhora sleduje a my naplníme sen celé rodiny, abychom si zahráli ligu proti sobě. Loni se nám to nepovedlo, protože na podzim jsem byl zraněný a na jaře na Žižkově nehrál,“ přeje si devětadvacetiletý Jan Procházka.

Ten je výhodným zbožím pro každého trenéra včetně těch nových kladenských - Martina Hřídela se Stanislavem Hejkalem (s tím hrával za Kladno Tomáš Procházka). Velmi dobře totiž brání a to jakémkoliv postu. "Je pravda, že jsem v Mostě hrával na krajích obrany i ve středu a také občas na postu defenzivního záložníka. Obrana mi problémy nedělá," hlásí borec, který ještě v Kladně ukazoval, že má i solidní útočné vlohy a uměl zejména po standardkách hlavou pořádně zahrozit. "Tak to jsem asi v Mostě moc nepotrdil, hlavou jsem tam snad nedal ani gól. Na Pavla Bartoše nemám, pět gólů za jaro - to je paráda," vysekl poklonu svému někdejšímu spoluhráči, s nímž se může v Kladně opět sejít.

O dalších jménech kromě Procházky sportovní ředitel SK Kladno Eduard Novák odmítl hovořit. „Nemá cenu dávat do médií nějaká jména. Až bude vše podepsáno, dáme vědět,“ řekl Novák s tím, že se obává, že při zveřejnění stoupne cena hráčů či o ně projeví zájem jiné mužstvo.

Do začátku přípravy (23. června) určitě nezasáhne celý nový kádr, protože se opět bude čekat, koho uvolní Sparta či Slavia na hostování. „Například máme zájem o Kroba, pokud bude mít chuť u nás pokračovat,“ dodal Novák.