Než se Kladno po náročné přípravě zahřálo na provozní teplotu, kopal důrazný a nabuzený soupeř čtyři rohy a také šel do vedení.

V závěru poločasu vstřelil první letošní gól Kladna hlavou Rada, jenž měl po Bartošově rohu vytvořeny na malém vápně ideální podmínky.

Po obrátce domácí Rajnoch přehodil Hůlu a pak přišly ke slovu dva testovaní hráči SK. Po přihrávce Reina hlavou vyrovnal Šarapov.

Kladno v utkání zkoušelo čtyři hráče. Na levém beku si odehrál své čelákovický mladík Janda, jenž se v závěru poločasu blýskl výpadem, po němž Kladno poprvé vyrovnalo.

Na hrotu hrál hostouňský Slanina, který rozhodně není bez šance se uchytit. Škoda jen, že v první půli promarnil velkou šanci, když z vápna přestřelil prázdnou bránu.

Ve druhém poločase zasáhl do hry zajímavý fotbalista, technicky dobře vybavený a pohyblivý Rein z Bohemky.

Druhou část odehrál také mladičký Kanaďan Šarapov, jenž vyrovnal na 2:2, když podobnou šanci předtím poslal vedle. Jeho plusy: dobrá technika, pohyb, rychlost a obrovský zápal do fotbalu.

"Ani jeden z nich nezklamal," poznamenal kouč Daniel Drahokoupil a připustil, že na prvních dvaceti minutách může mít podíl náročná příprava. "Kdo přežije příštích čtrnáct dní, má šanci," prohlásil.

Utkání nedohrál stoper Vavřina, který si obnovil zranění ramena, svoji premiéru odložil Kurčík, jenž se před utkáním omluvil a z rodinných důvodů odcestoval domů na Slovensko.

Vyšehrad – Kladno 2:2 (1:1). Branky: 14. Kočí, 66. Rajnoch – 42. Rada, 76. Šarapov.
Kladno: Sedlák (46. Hůla) – Samek, Rada, Vavřina (20. Holeček), Janda – Růžička – Bartoš, Procházka, Franek - Tóth, Slanina. Dále střídali: Šarapov, Rein.