Slánští přijeli zatím v nekompletním složení. Chyběla největší letní přestupová ryba Jakub Balšánek i krajní bek Libor Bíba, i kvůli tomu obranná čtyřka naskočila vlastně se čtyřmi stopery – Nollem, Javorkem, Shkyrijou a Mihálikem. Ti ale hráli dobrý part stejně jako tradiční opora Nádeníček, ostatní potřebují přidat.

Brod měl na Kutilce výborný start do zápasu, ale šance buď poslal vedle, nebo zasáhla obrana případně gólman Sedlák.

Postupně však hosté, u nichž měli speciální motivaci někdejší Broďáci Javorek s Ceccarellim, hru srovnali a sami mohli také udeřit. Jenže mistr koncovky Nádeníček se tentokrát utnul a hlavou mířil z výborné pozice nad.

Rozhodující moment tak obstaral domácí Lohoyda, jenž si po brejku našel pěknou zpětnou přihrávku a ránu utáhl dokonale k tyči. Slánští se sice po šoku ještě oklepali, měli pár náznaků šancí, ale vyrovnat se jim nepovedlo a navíc inkasovali od Moravce podruhé, to byla definitivní rána do vazu.

„Ale utkání mělo velmi dobrou úroveň a já musím kluky až na úvod pochválit. V takovém zápase jde o první gól a mohli jsme ho dát i my, ale povedlo se to soupeři. Uspět můžeme jedině, když budeme šance proměňovat,“ má jasno trenér Slaného Jiří Veselý.

Ten byl rád, že jeho tým obstál fyzicky a teď už se těší na start divize, i když ten bude mít jeho parta hodně složitý: v sobotu hostí loni druhý Újezd Praha 4, pak jede právě do Českého Brodu a ve třetím kole přivítá jednoho z hlavních aspirantů na postup Neratovice.

Český Brod – Slaný 2:0 (0:0). Branky: 60. Lohoyda, 80. Moravec. Rozhodčí: Mach. Diváků: 210.

Slaný: Sedlák – Noll, Javorek, Mihálik, Shkyria – Herčík (83. Pudil), Pospíšil (62. Pospíšil), Dolák, Ceccarelli - Nádeníček, Veselý (90. Marek).