Nejprve v Berouně na umělém trávníku Na Máchovně podlehl Českému lvu-Union Beroun 3:4, když absolutně neuhlídal domácího střelce Michala Nováka, který mu dal všechny góly. Hosté nehráli špatně, ale v první dvacetiminutovce zazdili čtyři šance a po půli prohrávali 1:3. pak sice duel zdramatizovali, ale dva góly Šilhana a jeden Motlíka stačily jen na snížení.

Dobrou náladu na plese Sokola to druhý den nikomu neubralo. Sál kulturního domu praskal ve švech, nálada byla skvělá. „Vše se povedlo skvěle. Kdyby byl kulturák pro pět stovek lidí, byl by stejně plný, museli jsme řadu lidí odmítnout. Končilo se ve čtyři ráno, zamykal jsem já," smál se předseda Sokola Jiří Hondl.

Ten přivítal kromě jiných hostů i bývalého brankáře Olomouce či Slavie Martina Vaniaka, který se stal patronem plesu. A ochotně se s každým vyfotil a prohodil pár slov. „Já s ním mluvil docela dlouho, na pořadu byla hlavně otázka financí. Sám mi potvrdil, že i ve špičkových ligových klubech vyjma Sparty a Plzně to je problém číslo jedna," dodal Jiří Hondl.

Kromě krásné tomboly (220 cen) byly ve hře i jiné ceny – pro nejlepší hráče. V kategorii mužů vládl stejně jako loni Ondřej Burant (je také v nominaci Kladenského deníku v anketě Fotbalista roku) před Jaromírem Šilhanem a Zdeňkem Hrubým.

V béčku byl podle vedení klubu nejlepší kreativní záložník Tomáš Bureš, který připraví většinu branek svého týmu v okresním přeboru. Druhé místo z loňska obhájil Jiří Kubát, nově útočník (na podzim 12 branek). Třetí místo obsadil brankář Jiří Kukelka, který je po operaci a cenu za něj převzal bratr Karel. Jirkovi přeje klub i redakce deníku brzké uzdravení.

Na své si přišla i úspěšná přípravka, nejlepší tým okresní soutěže. Jako nejlepší hráči byli vyhodnoceni Oleh Fedorových (roč. 2005) a Matěj Kozubek (roč. 2006) s Ondřejem Požárem (2007), nejlepším střelcem je Šimon Potužník.

Žáci – pilotní projekt akademie mládeže Hostouně, mají také svoje nejlepší. Úplně na vrcholu stanul brankář Václav Kettner před obráncem Otou Kamešem a záložníkem Adamem Mrázem.

Trenérem roku je bývalý borec klubu Zdeněk Požár, jenž vede úspěšnou přípravku. A objevem roku původem kročehlavský stoper Daniel Kosina.