Trenér Ivan Pihávek povede tým proti soupeři, který na jaře obsadili sestupovou příčku, přesto se nakonec udržel. „Přijdete do kabiny, kde při vám sedí mladé mužstvo, jež hledá svoji tvář, takže nejsme schopni říct, který soupeř je pro nás na začátek nejlepší," tvrdil.

Žatec prošel minulý týden palácovou revolucí. Po vysoké porážce s účastníkem krajského přeboru byl odvolán trenér a nahrazen Martinem Frýdkem. Pro bývalého hráče pražské Sparty není divize neznámá, poněvadž loni vedl Motorlet. Otázka ale je, co dokáže s mužstvem do sobotního dopoledne udělat, případně kolik nových hráčů stihne přivést.

Kladenský kormidelník přes žatecké problémy očekává, že přijede silný soupeř. „Přišel nový trenér, noví hráči a pro celý tým to bude velký impuls," řekl.

Po podzimní části bude spokojený, pokud by SK atakoval čelo tabulky. „Ale každý den se ke mně donáší informace, jak který tým posílili, třeba i zvučnými jmény," poznamenal s vírou v sílu a soudržnost svého celku.

„V kabině máme dobré klima, umíme si říct do očí i nepříjemnou pravdu. Ať já hráčům, nebo ti starší mně. Na tom to máme postavené. Chceme, aby kabina šla jedním směrem a byl v ní čistý vzduch," prohlásil Pihávek.

O tom, koho pošle zítra na plac má celkem jasno. „Cítí to i hráči, pár otazníků tam ale je. Mají několik řešení a zřejmě dám na aktuální formu na pátečním dopoledním tréninku. Vím, že mladí jsou naštvaní, pokud nehrají. Když však dostanou šanci, musí se s tím poprat, aby to bylo pro ně dobré."

Brankářskou jedničkou bude na začátku sezony Lukáš Obrcián. „Myslím, že hráči 
i brankáři to vycítili. Vyplývalo to z tréninků, jak v nich brankáři vypadali. Je lepší, když znají svoji pozici. Je to specifický post a potřebují vědět, na čem jsou, aby měli trošku psychického klidu," uvedl kouč.

Jeho přáním je, aby fotbal v podání SK bavil diváky. „Když se jim bude líbit, budeme jenom rádi. Navíc tady mají samé Kladeňáky," řekl.

Zájem diváků by mohl být na tak velké město rozhodně vyšší než tradičních 250 lidí. „Je to problém celé společnosti, ani na vyšší soutěže nechodí o moc víc lidí. Snad jen na vesnicích jsou občas lepší návštěvy, protože tam bývá fotbal společenskou o událostí," poznamenal Pihávek, který by chtěl přilákat další diváky pěkným fotbalem.