Na první branku si diváci počkali do 34. minuty, kdy Kladno ztratilo na polovině míč a po přihrávce Brožíka prostřelil Hůlu v neděli výtečný exligista Doležal. Hosté vzápětí mohli srovnat, ale Orolín - z Bohemky 1905 zapůjčený výtečný Slovák - mířil těsně mimo. Pak se hosté zlobili, že rozhodčí před poločasem neposoudil faul na Růžičku jako penaltu, přesto se po obrátce zvedli.

Jejich nejaktivnější hráč Orolín po skvělém prostrčení Čurdy i skóroval, ale radost hráčů i lavičky překazil Kladenským nepochopitelně zvednutý praporek asistenta rozhodčího (ofsajd). Definitivní rozhodnutí přinesla 85. minuta, míč se po přímém kopu Doležala odrazil od břevna k Brandejsovi, který se hlavou trefil. "Rozhodčí nás zlobil, to je pravda. Gól byl úplně jasný, i místní potvrdili, že náš hráč v ofsajdu nebyl, a to snad o pět metrů. Druhá branka padla po zcela vymyšleném faulu," mračil se kouč Kladna Daniel Drahokoupil.

Podle něj byl hlavně zbytečný gól na 1:0. "Kvůli němu jsme prohráli, přitom výkon jsme podali dobrý. A i proti výtečnému roudnickému týmu jsme byli velkou část druhé části lepší. I proto musím hráčům poděkovat, ve velkém vedru plnili co jsme si řekli, dobře bránili a každou příležitost využívali k brejku," dodal Drahokoupil, který se musel obejít bez zraněných Tótha, Nessipbajeva a nakonec i Hajníka, jemuž se v sobotu udělalo zle (střevní chřipka).

Na poslední půlhodinu se na hřiště dostal i útočník Novotný, z jehož výkonu byl Drahokoupil zklamaný. "Jeho táta, kdysi kamarád, mi po zápase vynadal, že kluk musí hrát víc. Což může, ale někde jinde, protože podle mě to ještě na základ v ČFL není. Takže je možné, že nás Novotný opustí," popsal ještě kladenský trenér nepříjemnost po zápase.

Roudnice – Kladno 2:0 (1:0). Branky: 34. Doležal, 85. Brandejs. ŽK: Samek, Švambera, Rada (všichni Kladno). Rozhodčí: Marek. Diváků: 450.

Roudnice: Pechatý – Chalupa, Vaněk (75. Pícha), Kratochvíl, Macháček – Doležal (85. Šmidrkal), Mareš, Kučera, Brandejs – Brožík, Šilhan (53. Müller).

Kladno: Hůla – Samek, Procházka, Vavřina, Lohoyda – Švambera (77. Cafourek), Rada, Růžička (90. Zahálka), Čurda, Orolín – Rouček (63. Novotný)­.