O tom pochopitelně rozhodne rozhodčí utkání. Kladenští borci v sobotu od 1č.30 hodin na stadionu Františka Kloze trénovali, terén ale rozhodně ideální nebyl. Ač se odpovědní lidé snažili sebevíc, proti jejich úsilí stál neustále poletující sníh.

"Sice jsme trénovali, ale bylo to měkké a od té doby se podmínky ještě zhoršily. Navíc má ještě mrznout. Těžko říct, jak to dopadne. Je to loterie," řekl kladenský asistent Stanislav Hejkal.

"Momentálně je na hřišti opět pár centimetrů sněhu, před utkáním ho ještě jednou odklidíme. Pokud nenapadne extrémní množství, věřím, že se utkání bez problémů odehraje," mínil v sobotu večer sportovní ředitel SK Kladno Eduard Novák.

Kladenský fanoušek si jistě vzpomene na loňský ´zimní´duel s Ostravou, jenž se hrál na místy zledovatělém sněhu. Domácí srdcaři slavně vyhráli 3:0, když jejich otrávený soupeř byl částečně na lopatkách už před výkopem.

Není to tak dlouho, kdy kladenští borci sami pomáhali při úklidu sněhu z hrací plochy. Bylo to ještě ve II. lize, kdy je bylo možné potkat v areálu stadionu s hrablem či lopatou.

Od nové sezony budou mít prvoligové celky povinnost disponovat vyhřívaným trávníkem.


AKTUALIZOVÁNOve 13.30 hodin: trávník na stadionu je zelený a zbavený sněhové pokrývky. Hráči už vyzkoušeli měkký terén a volí správný druh kolíků. Po nich prošlii hřiště i rozhodčí s delegátem. teď probíhá předzáasová porada. Zatím nic nenasvědčuje, že by se utkání neodehrálo, i když se dá přepokládat, že během několika desítek minut bude hřiště k nepoznání od oraniště.

13.50 hodin: hraje se, soupeři už se rozcvičují.