Pro oba celky to bude generálka před ostrým startem jarních mistrovských odvet. Divizní Kladno je zahájí v neděli na trávníku prvních Louňovic. paradoxně právě jim pomohlo do čela remízou na Vyšehradě v podzimním závěrečném kole.

V posledním přípravném utkání by bylo dobré nastoupit v optimální sestavě, což v případě SK nebude platit.

„Ona to sice je generálka, musíme se ale na ni podívat ze dvou pohledů. Hrajeme v jeden čas s dorostem, který musíme hráčsky také podpořit. Budeme rozděleni na dvě party s minimálním počtem náhradníků," přiblížil skutečnost trenér Ivan Pihávek, který má, společně se svými prodlouženými rukami Tomášem Procházkou a Pavlem Bartošem, v hlavě několik variant možné sestavy.

„Víme, kde kdo může hrát. Zkoušeli jsme hráče v osmi devíti zimních zápasech na různých postech, aby byli hodně kreativní. Pracovali jsme na tom, aby se mohli zastoupit," řekl hlavní kormidelník Kladna, jenž je po úspěšné druhé polovině podzimu opět na bodě nula.

Už tak mladý kádr definitivně opustili zkušenější hráči, takže diváci budou tradičně jako každý půlrok svědky zrodu nového týmu.

Jak prozradil sportovní ředitel SK Kladno Eduard Novák, uvolnili začátkem týdne na přestup do Vraného stopera Zdeňka Radu, který přestal s vedením klubu a trenérem komunikovat. Aby měl SK z něho  zisk, pustil ho do kádru celku nováčka krajského přeboru.

Zpečetěn je i přestup Davida Friče do Hostouně a už dříve byl stvrzen přestup Martina Samka do Doks. Oba odešli kvůli pracovnímu vytížení.

Na hostování v Roudnici je Jiří Kabele a natvrdo tam odešel David Čížek, jenž naposledy hrál v juniorce Příbrami. Počítat nelze ani s Petrem Růžičkou, jemuž skončilo hostování.

Tyto hráče nahradí pouze dorostenci a ti, kteří na podzim nedostávali tolik příležitostí.

Otázky zní: kdo bude další, koho Kladno neudrží? Koho movitější kluby z okolí zlanaří? Udrží SK vůbec divizi? Má vůbec smysl investovat prostředky do výchovy fotbalistů, když je klub není schopný udržet? Nedoplatí na to v konečném důsledku za pár let celý fotbal na Kladensku?