Ten hraje Českou ligu dorostu, druhou nejvyšší soutěž v republice. Ligy jsou dvě, jenže po této sezoně dojde k „zeštíhlení“ soutěží a ze dvou se stane jedna. Cíl je proto jasně daný, skončit do desátého místa a zajisti si tak účast v České lize staršího dorostu i pro příští sezonu.

I přesto, že letní příprava neproběhla podle představ trenérů, vstup do soutěže měla devatenáctka dobrý. Ze sedmi zápasů třikrát vyhrála, jenže pak z dalších osmi pouze jednou. „Propadli jsme především v zakončení. Horší jsou pouze poslední Rokycany,“ vidí příčinu trenér Radek Duda.

SK Kladno U19 je tak po podzimní části sezony na čtrnáctém místě tabulky a na desátou Příbram ztrácí pět bodů. „Všichni víme, že hrajeme o účast v druhé nejvyšší soutěži i pro příští sezonu. Když desetkrát vyhrajeme, bude to skvělé,“ přeje si Duda.

Reorganizace soutěží se dotkne i krajského přeboru, kde hraje starší dorost SK Kladno do osmnácti let. I zde jsou dvě skupiny, ale v příští sezoně bude jen jedna. Z každé skupiny zachrání soutěž pouze první tři týmy. „V soutěži chceme působit i další sezonu, a tak přešla velká zodpovědnost na hráče U17,“ vysvětluje trenér Jan Pejša. Starší dorost U18 drží v soutěži druhé místo. „Kluci nastupují proti o dva roky starším protihráčům a zatím si vedou skvěle,“ hodnotil Pejša.

Dorost SK Kladno do sedmnácti let hraje Českou ligu mladšího dorostu. Jeho hráči byli vzhledem k soutěži U18 nejvytěžovanějšími dorostenci SK. Přestože většina hrála za dva týmy, není osmé místo s jednadvaceti body špatným počinem. „Až na úvodní propad s Žižkovem jsme odehráli se všemi mužstvy vyrovnaná utkání a v mnoha případech jsme byli lepším týmem,“ hodnotí Jan Pejša. „Přesto je spousta prostoru ke zlepšení,“ dodává.

Před startem sezony přišlo v létě do dorostu SK Kladno U16 sedm hráčů z Unhoště. Po neúplné podzimní části sezony Krajského přeboru mladšího dorostu je nejmladší dorost SK Kladno na třetím místě tabulky. „Vyzdvihl bych především zápas v Říčanech, kde jsme vyhráli 4:0 a soupeře k ničemu nepustili. Naopak jsme zbytečně ztratili doma body s Kročehlavy a Hostouní,“ hodnotí trenér Marek Novobilský.

A na čem musí jeho mužstvo přes zimu nejvíce zapracovat? „V obranné fázi často děláme zbytečné chyby, po kterých nás soupeři trestají góly. Musíme se ale zlepšit i v útočné činnosti a v zakončení,“ ví Novobilský.

Petr MAŇKOŠ