Svižný úvod orámoval domácí gólman Sedlák, který lapil dvě pěkné střely zpoza vápna. V 15. minutě už inkasoval, kdy po chybě stopera dobíhající Bím pak střelou po zemi skóroval. Po půlhodině hry si vyžádala střídání slovenská posila Baláž, jehož nahradil už pomalu zapomenutý Kroutil, který kdysi zářil v Kladně, koupila ho Hostouň, ale následná zranění ho téměř vyřadila z fotbalu. Návrat do poletech nebyl zlý, Kroutil zvládl hodinu hry a přinesl oživení naší hry. Před půlí se dostal i do zakončení, ale jeho pohotové střele chybělo více přesnosti.

I tak Slaný ještě do půle vyrovnalo. Ve vápně byl stažen mladý Marek a penaltu pak proměnil bezpečně Nádeníček.

Po změně stran se na hřiště dostal další rekonvalescent Mareš, když střídal Novotného. V 65. min vyvezl středem hřiště míč Vimr a následné přečíslení Furmánek zakončil přesnou střelou k tyči - 2:1.

Deset minut před koncem mohl zvýšit vedení Nádeníček, ale brankář Poříčan ho vychytal. Panochovo zaváhání v 82.min. domácí nakonec ustáli, když hosté poslali míč do tyče a míč se pak odrazil do Sedlákovy náruče.

"Vítězství nad divizním soupeřem nám udělalo velkou radost a máme k tomu dostatečný důvod, neboť naše poslední výhra nese datum 21. srpna 2021!" připomněl vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

Příští týden už Slaný hraje mistrovský zápas, kdy doma přivítají tradičního soka posledních let - v tabulce jasně poslední Tatran Rakovník.

Slaný – SK Poříčany 2:1 (1:1). Branky: 45. Nádeníček (PK), 65. Furmánek – 15. Bím.

Slaný: Sedlák – Volgner, Panocha, Jaráb, Zelenka (47. Maroušek) – Novotný, (62. Mareš), Pudil, Baláž (30. Kroutil), Vimr – Nádeníček, Marek (62. Furmánek).