Zápas Tatranu Rakovník (KP) proti o soutěž níž hrajícímu Sokolu Vraný totiž skončil drtivou porážkou domácích, kteří v hodně okleštěné sestavě podlehli 4:9 (2:6), když hosté dominovali v prakticky všech činnostech.

Tatran potěšily jen čtyři vstřelené branky, o něž se postarali Petr Kučera, Pokorný, Kozák a Špička. Za soupeře se dvakrát trefili Bauer s Urbanem, jednou pak Volf, Galbavý, Kubík, Maliňák a Frič.

Na hřišti v Rudě, tedy na pomezí Kladenska a Rakovnicka, se sousední Nové Strašecí (KP) popasovalo s SK Lhota (I. A třída). Strašeckým úlohu usnadnily laciné goly, které jim Lhota povolila v první polovině. Vyhráli 4:2 (3:1), když branky vstřelili Ducár 2, Kaválek a Zázvorka, za hosty milínští hosté L. Havelka a Vitásek.

„Praticky všechny branky padly po až směšných chybách. Podíleli se na nich i brankáři Kut a Šimek,“ usmál se trenér Strašecí Miloslav Mrázek, jehož tíží problémy s úzkým kádrem

Druhý přípravný zápas na blížící se nový ročník krajského přeboru sehrál i SK Rakovník v sobotu ve Slaném s místním účastníkem I. A třídy. Zápas skončil 1:2 (1:0), když Slánští díky skvělému Cílkovi v bráně v úvodu přežili možnosti Schwendta, Severina, Mžourka i Setničky a naopak sami skórovali z pokutového kopu Hadrikou, jenž potom už za stavu 1:1 zahodil veletutovku.

A tak hosté, kteří i po změně stran měli míč častěji u svých kopaček, brankami Krejčího a Guadalupeho skóre otočili.

„Bylo patrné, že do mužstva přišli noví hráči, již se teprve sehrávají a je třeba některé věci doladit. I když jsme v pátek odpoledne i dopoledne před zápasem měli tréninky, byli jsme na tom kondičně lépe než domácí. Kdybychom dokázali proměnit své šance, mohlo být naše vítězství vyšší,“ řekl rakovnický trenér Radim Suchánek.

Domácí vedoucí mužstva Milan Šúr děkoval hlavně brankáři Cílkovi. „Poslední přípravný zápas na domácí půdě byl dobrou prověrkou, hlavně pro naší obranu a také brankáře Cílka, který se rozhodně nenudil. Hráli jsme v kombinované sestavě, hráči čerpají ještě dovolené (Tauš, Kroc, Zíma a Landvojtovič), úraz si přivodil Klusáček a znovu chyběl také Mrština (údajně má namířeno do Vraného – poz. red.). Přes porážku naše mužstvo podalo v deštivém počasí dobrý výkon a trenér Svoboda byl v podstatě spokojen,“ řekl Milan Šúr.