Určitě by bylo zajímavé vědět kolik turnajů a zápasů frekventovaná a oblíbená hala z roku 1981 hostila.

Turnaje zúčastnily týmy:

Sdružení Dobrá/Družec, Baník Sokolov, FK Kněževes, SKP Rakovník, TJ Krásný dvůr, FK Seko Louny a Sokol Hostouň.

Jelikož se odhlásil Hrdlív, bylo rozhodnuto hrát namísto dvou čtyřčlenných skupin systémem "každý s každým",  na čas 12 minut (poslední minuta na čistý čas, což je určitě výborný nápad a zamezí to záměrnému zdržování hráčem týmu, který je v závěru utkání v těsném vedení.

Kladensko na turnaji zastupovaly dva týmy, Sdružení Velká Dobrá - Družec a Sokol Hostouň. Nakonec právě mezi nimy došlo na dělbu prvních pozic, když o pořadí rozhodl vzájemný zápas, ve kterém Sdružení Velká Dobrá - Družec zvítězilo nad Hostouní 2:1. Hostouň vedená trenéry Jaromírem Boháčem a Davidem Šípem ostatní duely vyhrála, Sdružení Velká Dobrá Družec ztratilo pouze jedinou remízou, trenér Václav Hes byl nakonec spokojený, o adrenalin ale nouzi neměl, o zlaté pozici nebylo jasno do posledních minut.

Výsledky týmů z Kladenska:

Dobrá/Družec - SKP Rakovník 2:1       Sokol Hostouň - SKP Rakovník 1:0

Dobrá/Družec - FK Baník Sokolov 1:1  Sokol Hostouň - FK Baník Sokolov 3:1

Dobrá/Družec - FK Seko Louny 1:0     Sokol Hostouň - FK Seko Louny 3:0

Dobrá/Družec - TJ Krásný Dvůr 2:1     Sokol Hostouň - TJ Krásný Dvůr 2:1

Dobrá/Družec - FK Kněževes 3:0         Sokol Hostouň - FK Kněževes 5:0

                              Dobrá/Družec  -  Sokol Hostouň 2:1

Dobrá/Družec celkové skóre 11:4       Sokol Hostouň celkové skóre 15:4

Ke statistikám a výsledkům zápasů v mladších kategoriích má jasně vyhraněný názor úspěšný trenér Václav Hes. Bez okolků sdělil:

"Výsledky a statistiky mě moc neříkají - důležité je pro mě jak hrají a ne kolik skončí zápas, to přijde později. Já osobně bych veškeré statistiky a výsledkové tabulky v kategoriích přípravek zrušil, všem jim dal medaili a nějakou sladkost, poděkoval za předvedený výkon. Možná jsem "Marťan", ale především je důležité děti naučit hrát bez obav z chyb, protože těmi se učí, mít z toho radost, a zbytečně je nevystavovat nějakým tlakům ať už z úspěchu, či neúspěchu. Pak se z nich stávají hráči, kteří se bojí udělat něco navíc, bojí se chybovat z obav z trestu, že provedli něco špatně. To se pak odráží i v dalších kategoriích až do dospělých, kdy ji stačí balón prostě odkopnout a hlavně neudělat chybu - tím ale nepřinesou nic navíc, není v tom radost - podle mě jeden z problémů našeho fotbalu. Příliš brzy jim vnucujeme náš svět dospělých, kde se vše měří a posuzuje buď úspěch, nebo nic a to je cesta nikam. …"

Nyní zpět k závěru turnaje.

Mimořádný výkon podal gólman Sokolu Hostouň Michal Šiktanc, jenž byl poprávu vyhlášen nejlepším brankářem (skvělé zákroky i jeho aktivné hru do pole můžete vidět i ve videu).

Nejlepším hráčem, resp. hráčkou byla vyhlášena Lenka Černá, jinak atuálně již fotbalistka FK Dukla Praha - ženy, která podpořila Sdružení Dobrá - Družec (s fotbalem začala právě v Čechii Velká Dobrá). Hrála výborně, důrazně a přímočaře a právě ona z levé strany dvakrát skórovala a zajistila výhru výběru spokojeného trenéra Václava Hese s týmem Sokolu Hostouň a tím pádem i zlatou pozici Dobré-Družci.

Prohlédněte si videomomentky z vybraných utkání a také připojenou fotogalerii.

Zdroj: Youtube

Autor: Bohumil Kučera