Na druhou stranu jeho středeční soupeř Králův Dvůr je doma druhý nejhorší. Borci od Litavky ale mají jaro výtečné, dosud neprohráli a doma ztratili pouze remízou s Vltavínem. Rázem se tak vymanili ze sestupových vod a teď jsou v klidnějším středu tabulky.

V týmu Cábelíků nedávno hostoval stoper Kladna Michal Rendla. „Byl jsem tam asi na osm zápasů a i když se jejich tým obměnil, některé kluky tam ještě znám. Docela se těším a jsem zvědavý, jaké to tam bude,“ uvedl.

Zda mu třináctka, již nosí na dresu, přinese štěstí, uvidí krátce před devatenáctou hodinou. Kladno by se nezlobilo, pokud by se k němu přiklonilo stejně jako v podzimním utkání, jež vyhrálo 2:1.

„U nás mě překvapili. Přehrávali nás a my zápas nakonec se štěstím otočili,“ přiznal Rendla.

Štěstěna se naopak od jeho týmu odvrací na jaře. Pět porážek o gól psychiku a sebevědomí mladého celku musí narušit. „Na druhou stranu nás nikdo herně nepřejel. Dokázali jsme si, že můžeme
s každým hrát. Chce to jen začít střílet góly a vyvarovat se chyb,“ řekl Rendla s tím, že pořád tady je šance vyhrát několik zápasů v řadě.

Sám ale uznal, že Královák má fazonu, tudíž očekává obzvlášť těžký mač. „Určitě může být klidnější. Uvidíme, v jakém budou rozpoložení, když už nemají takové starosti jako my,“ mínil jedenadvacetiletý fotbalista, jemuž nově dělá parťáka ve středu obrany o dva roky starší Michal Jaráb.

„Hráli jsem spolu v dorostu a za béčko, takže to pro nás není nic nového, i když on byl zvyklý hrát v obraně na jiném místě. Řekl bych, že mu to na stoperu sedí,“ mínil Rendla a vyzdvihl přínos zkušeného brankáře Petra Víška.

„Musím říct, že s námi dobře komunikuje. Zatím nás drží výbornými zákroky,“ řekl bývalý mládežnický reprezentant.