Už je to téměř třicet roků, kdy se parta ze slánského gymnázia rozhodla, že založí futsalový klub. Podhoubí bylo dokonalé, ve Slaném se jednoduše futsalu od nepaměti daří a místní kluci ho milují. A Čechie? Velmi často byla nejlepší. Zahrála si rok i nejvyšší soutěž, více k ní ale patří II. liga. I o tu před časem přišla, ale teď by chtěla zpět. „Druhá liga k nám tak nějak patří a navíc se ve Slaném dočkáme příští rok konečně haly, i proto bychom chtěli postoupit,“ vysvětluje asistent Miroslav Chadima plány klubu.

Čechie se o jedno volné místo ve druholigovém pelotonu utká s Morganem Teplice a Bohemians Praha. Budou to těžší soupeři, nicméně Morgana zlikvidovala ve Válce Roseových Michaelu Douglasovi zlehka i jeho milující manželka Kathleen Turner, a z Austrálie importovaného bohemáckého Klokana česká Čechie také může porazit. „Soupeře neznáme, to přiznám. Vždyť se teď ani nehrálo, nebylo kde čerpat. Vsadíme na naši zkušenost,“ hlásí Miroslav Chadima.

Pozor, pozor! Na první kolej slánské Čechie dorazí i posily od rivalů. Zvuk má hlavně Lukáš Křeček, přece jen hrával i první fotbalovou ligu. Vysoký borec pak dostal od FAČR dlouhý trest kvůli sázkařské aféře, ale futsal Lukáš hrát může, a protože je skvělý na hřišti i v kabině, neváhala Čechie, a z 1. DFK si ho vypůjčila. „Mimochodem Lukáš má zákaz jen na dlouhodobé fotbalové soutěže a třeba za reprezentaci může hrát. Prý čekal po očku i nominaci na EURO,“ směje se Chadima.

Týmu pomůže i prověřený Radek Neumann z Brazilu Kladno, který už v Čechii hostoval, a také dva borci z futsalové bašty – Třebusic. Jedná se o Adama Fedrhance a Martina Kubína, nejmladšího člena slavného futsalového rodu.

„Naopak nám bohužel bude scházet naše velká osobnost Radek Kroutil. Dlouho musel odkládat operaci křížového vazu, ale na jaře ji absolvoval a hrát bude moci až nejdřív v lednu. Je to skvělý futsalista a je škoda, že nemůže hrát,“ lituje jedné výrazné ztráty Miroslav Chadima.

Zbytek osy mužstva by v Teplicích scházet neměl: brankář Dvořák a před ním Jiránek, Řehák, Volgner, Chochola, bratři Dandové a Paluba. Plus trenér Pavel Žák, další velká osobnost historie klubu.

Bude to na postup stačit? Dozvíme se v sobotu odpoledne.