V nepříliš záživné první půli měli sice hosté většinou územní převahu, tutovku však vymyslel kladenský Bambur, který na levé straně ideálně uvolnil Čurdu, jehož střela vnějším nártem skončila vedle. Mnohem zajímavější byla druhá část, její smutnou postavou byl domácí Chalupa, jenž po Čurdově standardce ze tří metrů přestřelil Přibylovu bránu (57.).

„Bohužel jsem to placírkou špatně trefil,“ litoval 21letý záložník, který si brzy mohl napravit reputaci. Jeho jedovka z 20 m však jen těsně minula pravou tyč (67.). „Celkově jsme ale byli lepší, měli jsme urvat tři body,“ konstatoval Chalupa. Strážce jirenské svatyně musel vytáhnout jediný špičkový zákrok, až když reflexivně vyrazil Hadrikovu ránu (54.).

Do dvou velkých šancí se po změně stran dostali i hosté. Vzápětí po Hadrikově střele nedosáhl na centr Zahálka a za minutu Tesař zlikvidoval únik Škody.

Jirenští přesto bod brali. „Druhá půle byl nahoru dolů, myslím, že remíza je z pohledu šancí pro nás dobrá. V první jsme hráli vzhledem k našemu věkovému průměru, velkému hřišti a mladému soupeři dost bojácně,“ přiznal kapitán hostů Josef Matoušek, který si zakopal nejvyšší soutěž v Lázních Bohdaneč. Do utkání nastoupil v závěru půle za zraněného dalšího exligistu Jindráčka.

Domácí se v utkání museli obejít bez zraněného Neumana, Zeze je ve Francii na srazu dvacítky Pobřeží slonoviny. Premiéru si tak odbyli další mladíci- M. Pejša a v závěru utkání i Rouček.

ŽK: Chalupa, Čurda - Mašek, Kejha, Ladomerský, Jandzik, Starec. Rozhodčí: Vrzal. Diváci: 140.
Kladno B: Tesař – Podskuba, Samek, M. Pejša, Jaráb (83. Všetečka) – Lazarik, Čurda, Chalupa, Shengof – Bambur (80. Rouček), Hadrika.
Jirny: Přibyl – Bílek, Mašek, Procházka, Starec - Zahálka, Kejha, Jandzík (60. Švec), Toncar (46. Škoda) – Jindráček (43. Matoušek), Ladomerský.

Radek Duda, trenér SK Kladno B: „Co se týče větší fotbalovosti soupeře, tu jsme vyrovnali větší bojovností a zvýšenou odhodlaností. V prvním poločase byla hra rozháraná na obou stranách, přesto jsme se dostali do brankové příležitosti, kterou však Čurda díky včasnému vyběhnutí brankáře Přibyla neproměnil. Na druhé straně hosté měli rovněž několik nebezpečných akcí, ale vas je dokázala zlikvidovat naše spolehlivá obrana. Ve druhém poločase jsme byi aktivnějším mužstvem, dostali jsme se do velkých šancí – dvakrát Chalupou a jednou Hadrikou, ale neřešili jsme koncovku s potřebným klidem. Objektivně ale musím přiznat, stejně jako my měl brankovém příležitosti i soupeř. Tady musím pochválit výtečně chytajícího gólmana Tesaře, který dokázal vyřešit několik nebezpečných náznaků soupeře skórovat.“

Josef Jícha, Viktorie Jirny: „Určitě to nepřeženu, když řeknu, že diváci viděli zajímavý zápas. My jsme byli technicky lepším mužstvem, ale domácí díky svému mládí dokázali naši zkušenost nahrazovat zvýšenou bojovností. Šance se rodily převážně ve druhém poločase. Domácí si vytvořili čtyři, možná pět šancí, ale ani my jsme bez nich nebyli. Absolutorium však zasluhují oba brankáři, jak domácí Tesaři, který včasným vyběhnutím zlikvidoval několik našich příležitostí, tak náš Přibyl, který rovněž soupeři nedovolil dát gól. Z tohoto pohledu si myslím, že dělba bodů za bezbrankovou remízu je zasloužená. Jestliže mě něco mrzí, pak je to ztráty Jindráčka. Při osobním souboji byl na hlavě zraněn natolik, že musel vyhledat lékařské ošetření (šest stehů). Nemusím dodávat, že Jindráček, stejně tak jako zraněný Vojáček nám citelně chyběli při hře dopředu .