Kladno B - Chodov 2:0 (1:0)

Nejvýraznější postavou první půle byl kladenský záložník Zeze. Člen širšího výběru ´20´ Pobřeží slonoviny byl u dvou nejhezčích momentů.Po individuální akci a narážečce s Podskubou vyzval ke skórování Holuba (28.), za dvě minuty už zakončoval sám. Jeho krásnou střelu ale trumfl zákrokem brankář Pelech.

Západočeši ukázali, proč na soupeřově hřišti dali jediný gól. Do šestnáctky soupeře se poprvé dostali až ve 40., Zucker však mířil vedle. „Bylo to z naší strany hodně odevzdané. Je fakt, že jsme nezkušené mužstvo, ale respektu tam bylo příliš,“ přiznal trenér hostů Jiří Vican.

Druhou půli začali jeho svěřenci odvážněji. Přibrzdil je však Holub, jenž dlouhým pasem vyslal Hadriku, který byl faulován a sám z penalty nekompromisně upravil na 2:0. „Zápas se mi docela povedl, tak jsem si na ni věřil,“ prohlásil odchovanec Slaného, jehož po chvíli dalším parádním zákrokem zklamal Pelech. „Chytal vůbec první utkání v divizi a počínal si výborně,“ pochválil gólmana kouč Vican.

O to víc, když si poradil i s těžkou střelou s chutí hrajícího autora úvodní branky Holuba, jenž popsal oba důležité zápasové příspěvky. „Skluzem jsem to tam donesl i s gólmanem, u druhé branky jsem dal míč za obranu a naštěstí byla penalta,“ řekl a dodal: „Chtěl jsem ukázat, že na ligu mám.“

Chodovští propásli největší šanci, když míč před prázdnou brankou hlavou minuli Správka i Nerad. Až v nastavení bratr varského hokejisty Zuckera zatřásl tyčí. „Jediné, z čeho jsem zklamán, je, že si nebereme ponaučení. Neumíme nabrat zkušenost, pro kterou jsme do vyšší soutěže šli,“ prohlásil Vican.

Branky: 27. Holub, 52. Hadrika (PK). ŽK: Holub - Staněk, Čižnár, Zucker. Rozhodčí: Šafránek – Průcha, Klátil. Diváci: 130.
Kladno B: Kostolanský – Podskuba (72. Všetečka), Samek, M. Pejša, Hajník – Kabele, Chalupa, Holub, Čurda (46. Bambur) – Zeze, Hadrika (86.Neuman).
Chodov: Pelech – Zucker, Macák (72. Gregor), Staněk, Vašata – Šellong (72. Kalina), Čižnár, Gvist, Kaňok – Správka, Šustr (46. Nerad).