Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Karlovy Vary -Senzační výsledek uhráli hokejisté Řisut v novou zářící karlovarské KV areně, kde je přivítal Sokolov (jeho zimák se opravuje). V 8. kole II. ligy-západ hosté nastříleli do sítě druhého celku tabulky neuvěřitelných deset branek a posunuli se za vedoucí Klášterec.

14.10.2009

Hrálo se také před řisutským gólmanem Pospíšilem, jemuž pomáhá i Landa (vlevo). Foto: Deník/ Zdeněk Plachý

HC Baník Sokolov – HC Řisuty 1:10

První třetinu začali domácí oproti předchozím utkáním domácí opatrněji. Úvodní pětiminutovka tak patřila hostujícímu týmu, který několikrát prověřil Habala v domácí brance. Do první příležitosti se ale dostali Sokolovští. V rychlém protiútoku dva na jednoho s Topinkou Kukla přestřelil hostující branku. Prakticky z protiútoku udeřili hosté. Klaus se protáhl po pravé straně až k domácí tyčce a mezi ní a Habalem přeci jen našel skulinku – 0:1. Za dalších 13 vteřin konsternované domácí potrestal po asistenci Klose Bezouška – 0:2. Poté měli hosté k dispozici dvě přesilové hry,ale využili až tu třetí. Klausovu přihrávku od mantinelu tečoval zřejmě nohou Landa a puk skončil potřetí v domácí kleci. V domácí brance nahradil Habala Jakubal a vzápětí musel likvidovat po Mudrově chybě na útočné modré brejk Hlusičky – úspěšně. O necelou minutu později již byl po Kuklově chybě na obranné modré úspěšnější Bezouška, který bombou o horní tyčku zvýšil na 0:4. V 17. minutě potom využil další, tentokrát pouze signalizované vyloučení po rychlém přechodu do útočné třetiny a asistenci Landy Lapáček – 0:5. Po něm měl šanci i domácí Bauer ale neproměnil, stejně jako v dobré pozici střílející Hlusička, mimo.

Ve druhé třetině se snažili domácí alespoň upravit výsledek, ale hra se jim vůbec nedařila, zatímco hostům stačila hra na půl plynu, aby ještě zvýšili na 0:8. Gólmani Sokolova se opět prostřídali.

Hned v nástupu do posledního dějství hosté dosáhli bleskově kýžené desítky, ale pak už z pochopitelných důvodů hodně ubrali hlavně v koncovce a dokonce nechali uhelné barony dát i čestnou branku.

Branky: 52. Topinka (Setikovský, Mudra) – 6. Klaus, 7. Bezouška (Kos), 15. Klaus, 16. Bezouška, 17. Lapáček (Landa), 28. Křepelka (Bláha, Hlusička), 32. Lapáček (Vyskočil), 35. Bezouška (Babický), 41. Lapáček (Klaus), 41. Bezouška (Hegenbart, Vyskočil). Třetiny: 0:5, 0:3, 1:2.

HC Baník Sokolov: Habal (Jakubal) – Formánek, Hauer, Kořínek, Mudra, Diblík, Říha, Pech – Soukup, setikovský, Bauer – Račanský, Dobřemysl, Kukla – Sláma, Nový, Topinka – Louthan, Záhora, Majer. Trenéři: Kanis, Carvan.

HC Řisuty: Pospíšil – Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Čermák, Fiala, V. Procházka – Landa, Klaus, Hlusička, Hegenbact, Kos, Bezouška – Bláha, Křepelka, Lapáček – Jaroš.