Snad nejzajímavější posilou je brankář Roman Pavlík. Chlapík, který kdysi už pomalu zahazoval profesionální kariéru, živil se jako tesař, ale v jeho třiceti letech ho získalo ze Střížkova tehdy ligové Kladno. Propracoval se mezi hlavní opory mužstva a několikrát hodně pomohl k záchraně.

Chytal tak výborně, že si ho vybral jako dvojku trenér tehdy zářící Plzně Pavel Vrba a Pavlík mu udělal hodně dobrých služeb. Při své premiéře hned vychytal výhru nad Spartou 1:0, získal jeden mistrovský titul, zachytal si Ligu mistrů.

Reprezentant David Limberský mu při příležitosti loňských čtyřicátin udělil krásné vysvědčení. „To, co dokáže odtrénovat, je neskutečné, i proto mu občas kromě přezdívky Dědek říkáme také Robocop. Ať ti hlavně vydrží ten kosmodisk, co máš na zádech," popřál před rokem jubilantovi Limberský.
Jeho příchod už vedení Hostouně dotáhlo. „Přestup z Plzně máme hotový, Roman by měl být svým přístupem a zkušeností pro mužstvo přínosem. Chuť se do toho opřít má a energie mu nechybí," těší šéfa klubu Jiřího Hondla.

Hostouň také jedná s Novým Strašecím o příchodu Marka Vašáka a je v kontaktu s Petrem Duchoněm, ale tam situace jasná není. Kladenského odchovance Vašáka vedl v Kladně současný kouč Hostouně Martin Čurda, i on by o něj určitě stál. Zájem mají i samotní hráči.

Jednání vede zelenobílý klub také se zkušeným vysokým stoperem Janem Pencem z německého Oberlausitz Neugersdorf (kdysi Příbram, Jihlava a Bohemians), jenž hrával v Německu i s ex-libereckými Janem Nezmarem a Jiřím Štajnerem. Tady je ale podle Jiřího Hondla šance na příchod již teď v zimě malá. „Zatím to nevypadá, že bychom ho ze smlouvy, která mu v Německu končí v létě, dokázali vyvázat. Zájem je ale oboustranný," potvrzuje Hondl.

Stopera každopádně klub potřebuje, protože v pátek nastupuje na operaci kolena ikona mužstva František Motlík. „Fanda měl jít v prosinci, ale na poslední chvíli mu to přeložili až na leden, což je vzhledem k předpokládané době rekonvalescence nepříjemná komplikace. Bohužel se to již nedalo odkládat, odkopal se zapřením celý podzim," říká Hondl o muži, který s týmem jako jediný prošel od okresního přeboru až do divize. „Máme představu mužstvo doplnit o jednoho hráče do každé řady. Chceme kádr trochu kvalitativně rozšířit, ale ne to lámat přes koleno," upozorňuje Hondl.

Jeho tým také někteří hráči opustí. S třetiligovými Benátkami se připravuje Bedřich Tvrzník, ovšem pokud by se do jejich kádru neprosadil, vrátí se do Hostouně. Taková je domluva s Libercem i hráčem. Odejdou také brankář Bogdan Petrovič a nečekaně i nejlepší střelec mužstva Vojtěch Veverka. Kam, to ještě není jisté a důvody Jiří Hondl komentovat nechce. „Vsadíme na jiné fotbalisty," řekl pouze.