V posledních dvou sezonách ale její hráči vládnou tabulce střelců. Koneckonců se to na borce ze stadionu legendárního snajpra Fratiška Kloze hodí. Loni byl s jedenatřiceti zásahy nejlepším kanonýrem soutěže Radovan Kroutil, který je v současnosti také nejpřesnějším zakončovatelem v áčku.

S jedenácti trefami do černého je druhý v pořadí střelců skupiny B Fortuna divize. „Moc přitom nepřemýšlím. Řeším situace instinktivně, jak mi přijde balon, tak to tam pošlu. Nemažu se s tím, není na to čas," uvedl šikovný útočník.

Před dvěma týdny mu prostřednictvím někdejšího reprezentanta Iva Knoflíčka hodila laso Slavia. Devatenáctiletý útočník je zájmem sešívaných potěšený.

Je tu však jedno velké Ale – nechce jít do juniorky. „Byl by to krok zpátky," prohlásil s tím, že z jeho pohledu je ideálním řešením, když si ho Slavia pojistí a mohl by přitom hrát za dospělé Kladna. Až nastane správný čas, přešel by do Edenu. Jak to nakonec dopadne, ukážou nejbližší dny.

Kroutilův dorostenecký výkon může v probíhající sezoně překonat Jaroslav Kafka. Deset kol před koncem má na kontě už dvaadvacet branek.

Na rozdíl od svého bývalého spoluhráče, jemuž v minulé sezoně na góly přihrával, skóruje z pozice ofenzivního středního záložníka nebo podhrotového útočníka.

„Loni jsem hrál na stejném postu, teď to ale jde víc přese mě," uvedl osmnáctiletý střelec, který se nepovažuje za hráče do šestnáctky, spíš zakončuje technickou střelou a rovněž těží ze své rychlosti. Stejně jako před rokem Radovan by se rád prosadil do prvního týmu Kladna. Ani on do juniorky nechce.

„Hrát za áčko je můj nejbližší cíl," uvedl a dodal, že by Kroutila, co se týče dorosteneckých gólů, rád překonal nebo alespoň dorovnal.

Jak přiznal, skutečnost, že se od něj čekají góly, ho nijak nesvazuje, takže cíl to je reálný.