Rešl přišel na hřišti až v 18. minutě za zraněného kapitána Urbana, přesto stihl hattrick, a když v 90. minutě opouštěl hřiště, vranská tribuna ho slavila jako velkého hrdinu.

Dlouho to ale na vítězství 4:2 nevypadalo. Hosté šli po krásné akci Hájkem do vedení, nicméně zmíněný Rešl po třech minutách pobytu na hřišti vyrovnal (21.). Union s mladým týmem, který vyztužil někdejší kouč Slavie Michal Petrouš, byl ve finálových akcích i dál nebezpečnější a gólman Vraného Doležal musel párkrát předvést, že pořád ještě umí hodně ze svého řemesla.

Po přestávce už Vraný tlačilo na pilu víc, ale góly nepřicházely zejména proto, že Matoušek s Abrhamem nebyli schopni trefit přesně k tyči.

Když už se blížil zápas ke konci a většina fanoušků se smiřovala s bodem, tak se začaly dít věci. V 84. minutě Jaráb z trestného kopu orazítkoval břevno, ale k dorážce se dostal Rešl a hlavou dal na 2:1. A vzápětí se slavilo ve Vraném znovu. Rešl potrestal hrubku hostů a po akci s Benešem a Abrhamem uzavřel svůj parádní podvečer hattrickem.

To ještě ale nebyl konec! Hosté se hned po rozehrávce propracovali k rohu, ze kterého Poběražský snížil na 3:2! Po další rozehrávce viděli diváci poslední gól, když Abrham přesnou hlavičkou korunoval svůj zajímavý výkon.

„Bylo to ještě trochu v křeči, ale vítězství bereme. Nebudeme si nic nalhávat, už jsme ho potřebovali moc," usmíval se po delší době spokojený trenér Vraného Jiří Pazdera, který věří, že výhra pomůže mužstvu v dalších kolech i psychicky.