A právě v jeho dresu oslavil o víkendu čtyři branky do sítě silné Bělče, za které byl nejen nominován na Počin víkendu, ale také ho jednoznačně vyhrál se 151 hlasy. Jediného vážnějšího konkurenta, lidického gólmana Jindřicha Kohouta, porazil o 37 hlasů.

„My dostali v Bělči loni šest jedna a já jim to chtěl vrátit. Dokonce jsem se s klukama vsázel, že jim to dáme přesně takhle, což sice nevyšlo, ale porážku jsme myslím odčinili. Tehdy jsme byli moc špatní a ještě dostali dvě červené karty,“ vzpomněl si.

Sám přiznává, že čtyři góly v jednom utkání dal teprve podruhé v životě. Poprvé to odskákal Motorlet v dorostenecké lize na škváře Slovanu, Růžička tam pod trenérem Zdeňkem Haškem patřil k nejlepším generacím posledních let. I proto si mohl vyzkoušet angažmá v pražských klubech, nejvíc ale hrál za Velkou Dobrou, i krajský přebor. „Dobrou pořád sleduji, pořád jí fandím. Mám tam spoustu kamarádů a po dlouhé době se na ní i podívám. Nemáme souběh, duel s Braškovem může být hezký. Zatím trochu ztrácejí, ale věřím, že se do A třídy vrátí, patří tam. Loni to bylo špatně, ten jejich pád,“ myslí si.

Růžička i jeho kumpáni by rádi dotlačili Švermov, jenž nedávno oslavil 100 let své existence (i proto se sem Růžička a další vrátili), alespoň do okresního přeboru, ale zatím se to nevede. Loni byl Družec lepší, letos zase Unhošť.

„Zatím opravdu objektivně lepší jsou, nám ještě chybí trochu zkušenosti. Ukázalo se to třeba ve Vinařicích, kde jsme horší nebyli. Takže si ještě minimálně rok počkáme, i když stát se může cokoliv, a kdyby třeba Unhošti někdo vypadl ze základu, bude to složitě nahrazovat. I nás je méně než v přípravě,“ přemítá.

„Sice jste napsali, že šlo o hezké góly, ale byly to spíš haluze,“ usmál se Růžička.

Na otázku, co ho vítězství v počinu bude stát, se Růžička zase jen pousmál. „Já jsem bankéř, já to určím. No ale něco dám. Fotka v novinách je za padesát, tady to bude o něco víc,“ dodal.