Kladno ale také může sáhnout po hráčích klokanů, kteří hrají až v pondělí večer. Trenéři by rádi viděli na hřišti minimálně útočníka Bálka.

V Převýšově hrál SK dobře, domácím komplikoval život záložník Petr Růžička. „Musíme dát do utkání se Strakonicemi vše, jiná cesta než vyhrát není. Bude to psychicky náročné, protože jsme pod velkým tlakem," tvrdí borec, jenž působil od svých čtyř let ve Slavii a v zimě poprvé ve své kariéře změnil dres.

Jeho pocity zatím nejsou dobré. „Jaké mohou být, když hrajeme o záchranu?" posteskl si. Na druhou stranu je za první seniorskou šanci, již mu SK dal, vděčný.

„Ze začátku to bylo těžké. Už jsem si ale na dospělý fotbal zvykl. Nelituji toho, že jsem se tak rozhodl, je to pro mne přínos," řekl s tím, že seniorský fotbal je důraznější.

Svoji mistrovskou premiéru v SK vyšperkoval Růžička gólem. V Karlových Varech vstřelil první jarní branku Kladna. Na druhou čeká.
Byť patří mezi průbojné, technické hráče, kteří dokáží obejít soupeře, do finální fáze se moc nedostává. Podle něj to je daň dospělému fotbalu.

„V juniorské lize jsem byl zvyklý se prosadit přes soupeře a vystřelit, teď je to těžší," přiznal borec, na něhož se nedávno u kouče Kladna Daniela Drahokoupila informoval trenér jedenadvacítky Jakub Dovalil.