„Já tohle nikdy nepochopím. Vždyť ten kluk hrál na Brandýsku tolik let a teď udělá tohle. Přitom jako hráče si ho moc vážím a vím, že když ho trenér teď do zápasu postaví, odehraje to tam na sto procent. V tom je bezvadný, navíc disponuje kvalitami, které k záchraně nutně potřebujeme. Jenže tím podpisem Lhotě mě ohromně zklamal,“ přiznává sekretář FK Brandýsek, jinak kolečský Jan Zatloukal.

Rychlý nedávno vyhrál anketu www.kladensky.denik.cz o Počin týdne. Teď se mu povedl další, i když tenhle zařazovat nebudeme. „Chápu, že se Brandýsek hněvá, vždy se jedna strana zlobí. Já se zase zlobil v zimě, když vše ztroskotalo na velkých penězích, které za mě chtěli,“ reagoval borčík a přiznal, že nejvíc jeho rozhodnutí asi zamávalo s koučem Radkem Hanzlíkem. „To je škoda, ale já do Lhoty chtěl. Tam mi slíbili, že když budu chtít jinam, pustí mě,“ dodal záložník Brandýsku.

Za jeho slova se postavil také sekretář SK Lhota Martin Chadima. Podle jeho slov byly oba kluby v jednání od začátku zimní přípravy, Rychlý absolvoval sto procent včetně soustředění v Písku. „O tohle jsme stáli my, ale i hráč, pro něhož to byla šance zahrát si vyšší soutěž. A samozřejmě to ovlivnilo naše další jednání o příchodu středového hráče a soustředili jsme se jen na hrotového útočníka, jímž se stal Vitásek,“ pokračoval Chadima.

Toho však posléze zklamal Brandýsek. Vytáhl za půlroční hostování takovou sumu (údajně dvacet tisíc), že ji Lhota akceptovat nechtěla. „Dokázal bych to dát i ze svého, o peníze by mi nešlo tolik, jako mi jde o princip. Liborovi slíbili, že ho pustí a pak určí takovou částku, z níž je jasné, že ho pustit nechtějí. Měli mu to ústy Radka Hanzlíka raději říci na rovinu,“ míní sekretář Lhoty a zdůrazňuje, že si Lhota Rychlého nekupuje. „K opakovanému přestupu je potřeba vůle hráče.“

Chadima Rychlému naznačil cestu, při níž bude od 1. července volný. „Stane se hráčem Lhoty, ale jsme domluveni, že za předem a jasně dohodnutých podmínek ho třeba hned druhý den pustím. A na to má mé slovo,“ dodal Martin Chadima.