První přípravný duel fotbalových týmů z Kladenska, Tuchlovic a Braškova, se hodně povedl tuchlovické posile právě z Rynholce – Martinu Wittmayerovi. Rychlonohý hráč se zkušenostmi i z vyšších hokejbalových soutěží, kde hájil zejména dres Nového Strašecí, se do sítě Braškova trefil už ve 4. minutě a asistenta kouče Miroslava Supáčka zaujal zejména svou neskutečnou rychlostí.

„Někoho tak rychlého jsem viděl naposledy v Ostravě, to byl Usain Bolt. Jenže Wittmayer u toho měl ještě míč," smál se Supáček jehož u nové posily zlobí jen slabší pravá noha útočníka. 

Tuchlovice přidaly ještě do poločasu další dvě branky Jalaghoniou a Kedroněm, ten se trefil hlavou. 

Braškov měl také hodně šancí, dal i dvě břevna, ale gól za něj musel dát výstavním vlastencem Martin Vaigl (85.). O čisté konto tak připravil brankáře Zelenku, který se po vážném zranění achillovky vrátil k fotbalu přesně po roce. 

"Hráči na obou stranách to vzali jako první přátelák. Všichi měli velkou chuť, ale hlavně do útoku," mávl rukou Supáček. 

Hrálo také Slaný a v Mělníku porazillo domácí  FC vysoko 6:0 (2:0). Slánští měli v sestavě už i exligového Radu z Lovosic (přihrál hned na gól), vepředu zase operoval úspěšně litvínovský Lukáš Stožický, který dal poslední dvě branky (v dorostenecké extralize hrával s Kabelem, Benešem či Samkem za SK Kladno). Před ním excelovali Galbavý s Hořejším, oba také skórovali dvakrát. 

Soupeř má v řadách třeba kdysi obávaného kanonýra Gabča, jenž za bezbrankového stavu trefil z TK tyčku. 

Fotogalerie za zápasu TUCHLOVICE - BRAŠKOV naleznete ZDE