Právě to, a také věhlas londýnského velkoklubu, prý mohou za to, že jméno a kvality Petra Čecha jsou propírány světovými médii, zatímco co o neméně kvalitním gólmanovi Slavoje Houslice – Kájovi Vachopulosovi alias režisérovi a herci Jakubovi Kohákovi, toho svět moc neví.

Tak nějak vysvětlil nezájem respondentů světových anket jeden z hrdinů seriálu Okresní přebor, který se přímo ze střídačky ujal komentování utkání, do kterého také v dresu výběru světa na chvilinku zasáhl.

Za nepříznivého stavu 0:1 se postavil k opakované penaltě, již stejně jako jeho předchůdce neproměnil.
Pro svůj výpadek neměl po ruce moc důvěryhodné vysvětlení.

„Byl by to už velký rozdíl. Že jsme v té době prohrávali? Tak to jsme se dohodli, že z penalty nebudeme dávat góly, jsme rytíři fotbalu," prohlásil s vážnou tváří.

Jeho tým nakonec vyhrál nad chodícím domácím áčkem 7:2, přičemž nejkrásnější gól dala posila ze lhotecké kabiny - Tomáš Procházka, jehož rána zamířila pod levý vingl branky Martina Šimka. Diváci jeho parádu okomentovali slovy o zrádci.

Vedle Petra Čecha podstoupili více než hodinovou autogramiádu také další současní fotbaloví reprezentanti – Theo Gebre Selassie, Michal Kadlec, Marek Suchý a Tomáš Hübschmann. Ani jeden však do utkání nesměl před kvalifikačním duelem s Itálií zasáhnout.

Zajímavá jména ale v barvách soupeře Lhoty nescházela. Posuďte sami: Daniel Zítka, Libor Sionko, Miroslav Kadlec, Ondřej Mazuch, Petr Mikolanda, Martin Hašek, Karel Pilař, Jakub Petružálek či Tomáš Hertl.

Nastoupili také spolumajitelé Sport Invest Group Robert Spálenka a lhotecký Viktor Kolář. Právě tato společnost výročí SK Lhota významně podpořila a měla zásluhu, že přes nepřízeň počasí spolu s organizátory z připravili zajímavé odpoledne.

„Přes déšť si myslím, že se oslava povedla. Užily si děti i jejich rodiče. Škoda, že počasí zabránilo, aby se zapojily do připravených soutěží. Mají ale na památku krásné fotky s kluky, kterým patří dík, že se tak trpělivě a ochotně podepisovali," uvedl Kolář a přiznal, že dát dohromady tolik známých jmen dalo hodně práce.

Nakonec se z velké části naplnila slova Petra Čecha, který si před autogramiádou přál, aby si diváci odnesli pěkné vzpomínky. Potvrdil to i jeden z diváků, Roman Falta z Bělče. „Vzhledem k počasí přišlo dost lidí. Myslím, že to mělo důstojný rámec. Pořadatelé se s tím vypořádali výborně a myslím, že víc udělat nemohli."