Fotr patřil skutečně mezi velké talenty, v dorostu Slavie uměl také 50 gólů za sezonu. Jenže v dospělých to nakonec na nejvyšší mety – aspoň zatím – nebylo. Na odchovance pražského Meteoru se chodilo tři roky ve Vlašimi, zkoušel štěstí ve Varnsdorfu, pak se poprvé objevil v Hostouni. Ale ještě dal přednost štacím na Slovensku nebo v Rakousku, naposled pak hodně pomohl Kolínu ke stříbrné příčce ve druhé skupině ČFL. Mimo jiné i pěti vstřelenými góly.

„Slibujeme si od něj branky a takový ten jeho vzácný přístup k tréninku, který je ukázkový pro všechny hráče okolo něj. Věřím, že si vezme pod křídla třeba Adama Vlasáka, Dominika Šmerdu a bude je směrovat k tomu, aby i oni se dokázali podívat z Hostouně do ligového fotbalu,“  nastínil plány Dominik Rodinger.

Ví, o čem mluví. Fotr roky kopal v mládeži Slavie s borci, kteří došli až do českého národního týmu a vybojovali si zahraniční angažmá, ať už Antonín Barák, Jan Kuchta nebo Alex Král.

DNA vítězů tak viděl zblízka, napojí na ni sebe i nové spoluhráče? Uvidíme už v neděli při startu ČFL proti Povltavské FA.