Trenér Richard Svoboda přemítal, jak nahradit vykartovaného stopera Majtaníka. Dozadu už nechtěl obětovat Čablíka, jenž mu scházel na hrotu, a tak si vzpomněl na Šarocha, že v béčku, kde už chytání zabalil a hraje spíš pro radost v poli, podává dobré výkony. Byl to dobrý nápad. „Já mu říkal, ať si to dobře rozmyslí a jestli ví, co dělá. Ríša trval na svém, tak jsem to zkusil a naštěstí to dopadlo,“ usmívá se čertík, který celou kariéru kromě jediné sezony odchytal ve Slaném. Přitom pochází z Kolče, kde se fotbalu dařilo donedávna skvěle.

Ale zpět ke Knínu a Šarochově slavné brance. Ve Slaném mu sice prý neříkají Ronaldo ani Tonda Panenka, nicméně trestňáky umí. A ví to už i Novoknínští. „No, já se vůbec divím, že mě k tomu Bobeš Mrština pustil. Ale asi viděl nějaké zápasy za béčko, naposledy jsem se trefil ze standardky proti Zichovci,“ vzpomněl si exgólman, který svoje zkušenosti z brány v poli využívá. „Záleží na počtu hráčů ve zdi. Když brankář nevidí, hodně ho to limituje. Pak stačí opravdu míč jen lehce kopnout, musí to však být přesné,“ popisuje.

Důkaz? Slaňáci ho viděli v Kníně a zase už trousili kolem autora skvělé hlášky. Například že jeho střely jsou tak plíživé, že dopadají k zemi až ve chvíli, když už odjíždějí autobusem. Nebo že při nich stíhají číst nápisy na míči.

Radek Šaroch říká, že měl i kliku, na druhou stranu přiznává, že ho tahle trefa potěšila. Další starty za áčko však neplánuje, ani dnes proti Tuchlovicím. „Kdepak, Majtaníkovi zbytek trestu prominuli. Já se postavím v klidu s klukama z béčka za bránu a budu koukat,“ plánuje klidné sobotní odpoledne.

A žádné konflikty s rozhodčím, jako nedávno s Romanem Švagrem. „Myslím, že mi jednu žlutou dal za řeči a druhou za faul. Tak jsem musel i v tomhle věku na disciplinárku. Pan Švagr vylučuje celkem rád, ten víkend prý rozdal červených osm a to bylo možná moje štěstí. Disciplinárka mě už asi nechtěla vychovávat, a tak mi dala jen podmínku. Díky jim za to, protože jsem navíc vyhrát láhev zelené nad kluky,“ dodal sympatický sedmatřicetiletý dvojnásobný fotbalový debutant.