Není úplně jasné, kdo je favoritem. Papírově asi Kladno, pátý tým české nejvyšší soutěže. Jenže Malibu vyřadilo jiného ligistu Olympik Mělník a má v létě větší futsalovou průpravu, byť spíš venkovní.

Boleslaváci hráli v České Lípě na Turnaji mistrů, turnaj v Březině pak ovládli. „V České Lípě byla skvělá úroveň a také my jsme předvedli dobré výkony, ale v play-off nám chybělo trochu štěstí. To jsme naopak měli v Březině," řekl trenér Malibu Jaroslav Bílek.

Naopak kladenská opora Tomáš Abrham říká, že Satani se připravovali pouze formou velkého fotbalu a právě on to zatím zkouší stejně jako třeba Jiří Veselý a Jan Pechr v SK Kladno.

„Víme, že to bude těžký zápas. Oni mají euforii z postupu do druhé ligy a budou mít kvalitu. Kdo postoupí, nenarazí v další části na žádný prvoligový celek, takže je velká šance na účast Final Four. Tam už půjde o Český pohár a navíc to bude vysílat televize.

Tým sice neodcestuje do Mladé Boleslavi kompletní, chybět bude třeba zraněný reprezentant David Frič, ale sílu mít bude. Kromě Abrhama, Pechra a Veselého by měli nastoupit Müller, Jaráb, Výborný i Fujdiar. „Sestavu máme slušnou a uděláme pro postup maximum," slibuje Abrham.

Pro Malibu je krajské finále sladkou odměnou za fantastickou sezonu. „Kladno je samozřejmě velkým favoritem zápasu. My si ho půjdeme užít, ale dobře víme, že v poháru – navíc na domácí půdě – se může stát cokoliv," spoléhá trenér Jaroslav Bílek.