Satani odjeli na jih Čech na základě vládních opatření bez tří hráčů základní čtyřky. Až na začátek utkání, kdy se nemohli dostat do tempa a soupeř byl jasně lepší, byl trenér Jiří Veselý na svůj tým pyšný. "Musím říct, že kluci bojovali nadoraz. Podali týmový výkon," řekl.

Domácí se vrátili do zápasu brankou na 3:3 a od té chvíle začaly na obou stranách přibývat fauly. Oba soupeři neproměnili desítku, a to hlavní přišlo v závěru zápasu, kdy byl Vašák před vlastní bránou ostře atakovaný skluzem soupeře, jenž ze situace vytěžil gól. Místo faulu a následné velké desítce ve prospěch hostů, odjeli Satani bez bodů.

To bylo pro emotivního kouče Kladna příliš velké sousto. Za protesty obdržel už třetí žlutou kartu v sezoně!

"Když jsem viděl, jak kluci dřou, bojují a padají na hubu, tak jsem se za ně musel vzít. Bylo to vůči nim hodně nespravedlivé," konstatoval Veselý a na druhou stranu si pochvaloval, jak nováček druhé ligy utkání pěkně zorganizoval, včetně nástupu hráčů, kteří vstupovali na hřiště po jednom.

Ocenil také kvalitu Dubu, který má mladý, velmi pohyblivý a důrazný celek.

Kladno teď bude dvakrát hrát doma. Netradičně v neděli přivítá v 15.00 hodin Jerigo Plzeň a pak v pátek zahájí odvety s Turnovem.

Dorost SK Kladno 2021/22
Radek Duda: Když na jaře desetkrát vyhrajeme, bude to skvělé
Hokejová extraliga v Chomutově: Kladno - Mladá Boleslav. Landon Bow
Pojede Bow na olympiádu? Možnost tu je, Rytíři se musí nachystat