Po třech druhých místech v řadě by konečně chtěli dosáhnout na kýžený postup do nejvyšší soutěže. "Vzhledem k jménu a historii klubu si nemůžeme dovolit hrát jinde než na špici," prohlásil kouč Jiří Veselý s vědomím, že se budou prát se silnou konkurencí.

Za největšího favorita považuje poloprofesionální Krupku, našlapanou cizinci. Koneckonců to potvrzovala v loňském nedohraném ročníku, v němž týmy absolvovaly pouze čtyři kola. Silný bude i Perštejn, který trénuje futsalová legenda David Filinger, či tradičně dobrý Jablonec.

Veselý se musí vyrovnat s oslabením kádru. Nejvíc ho mrzí ukončení kariéry exreprezentanta Stejskala, jenž hraje fotbal za Kosoř a oba sporty už nezvládá. "Slíbil mi ale, že během fotbalové přestávky nám v některých utkáních vypomůže," těší kladenského kormidelníka.

Sbohem dali klubu brankář Kučera a z osobních důvodů Fujdiar. Naopak konkurenci v bráně by měl zvýšit mladý gólman fotbalového Libušína Koco.

Veselý se nadále snaží pracovat na posílení týmu, což není snadné, protože Kladno nepatří mezi finančně nejsilnější kluby, byť náklady na sezonu má pokryté. Satani hrají výhradně na amatérské bázi bez finančních odměn. "O to víc si v dnešní době u kluků vážím, že k tomu takhle přistupují," pochvaloval si Veselý a podotkl, že soupeř v úvodním kole nepatří mezi příjemné.

V Turnově je totiž opět čeká malá hala s diváky na dosah, bouřlivé prostředí a důrazný, běhavý protivník. Prvním domácím soupeřem budou Satanům pražští Wizards. Bude tomu v pátek 1. října (20.00).

Soupeři Kladna: nováčci Absolut Černý Dub a MGC Teplice, dále Boca Juniors Krupka, Spartak Perštejn, Wizards DDM Praha, Baník Chomutov, Boca Chotěboř,GMM Jablonec, Jerigo 1944 Plzeň, Malibu Ml. Boleslav a Dalmach Turnov.