Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu udělala ve čtvrtek tečku za divokým závěrem víkendové ligové bitvy mezi Viktorií Žižkov a Kladnem.

O záchranu bojující Žižkovští dokázali ve druhém poločase vyrovnat na 2:2, pak byl ale rozhodčím z lavičky vykázán kouč domácích Zdeněk Ščasný a útočník Petr Švancara viděl červenou kartu, i když už byl vystřídán.

Ščasný dostal za nadávání rozhodčímu vysoký trest. Svůj tým nebude smět vést v pěti zápasech, což znamená, že až do konce této sezony se na lavičku neposadí.

Švancara vyfasoval zákaz startu v nejbližších třech utkáních. I on měl nadávat rozhodčímu, sám žižkovský fotbalista ale takové obvinění odmítá.

„Prostě jsem řval jen na hráče Kladna, protože se nechali asi devatenáctkrát ošetřovat a na nosítka si nelehli,“ vysvětlil Švancara po zápase své chování, za které byl vyloučen.

Trenér Ščasný má s disciplinární komisí bohaté zkušenosti. Jen v minulé sezoně – to ještě Ščasný vedl Mladou Boleslav – musel lavičku opustit třikrát a pokaždé pak musel platit pokutu.