Svědkem nedělního utkání České fotbalové ligy bude od 10.15 hodin sparťanské tréninkové centrum na Strahově, kde má ´rudá´ mládež vytvořené pro svůj růst fantastické podmínky. Na jejich výkonnostní vývoj tam dohlíží trio známých jmen: M. Hašek – Horňák, Poštulka.

Kladenští trenéři museli vzhledem ke stavu hřišť při trénincích improvizovat. Většinou využívali umělku, ve čtvrtek a v pátek i travnaté hřiště.

„Něco jsme odtrénovali, na druhou stranu víme, že Sparta se připravuje každý den," poznamenal kouč SK Daniel Drahokoupil, jenž toho v letenském klubu prožil hodně, ať jako hráč nebo trenér.

Rezerva Pražanů má plus, že s trenérem áčka Lavičkou je výborná spolupráce, proto se dá očekávat, že do utkání nastoupí řada hráčů jeho širšího kádru. Drahokoupil mu kdysi ve Spartě dělal pozorovatele.

„Také jsme spolu bydleli šest let v jednom bytě na Zahradním Městě, kde měl každý svůj pokoj. Jsme velmi dobří kamarádi a vím, že spolupráce s ním je vždy na nejvyšší úrovni," přiblížil.

Nedělního soka má pochopitelně o to víc zmapovaného. „Je to mužstvo, které bude hrát o postup. Všichni jsou ohromně rychlí a hrají podobným stylem jako Plzeň."

To znamená, že hodně útočí krajní beci, kteří mají zažitou spolupráci se záložníky. „O to bude pro nás bránění složitější," podotkl kladenský kormidelník.

Před dvěma týdny získalo Kladno ve Strakonicích první bod venku a logicky by na něj chtělo navázat. Dosud ale na hřišti soupeře pouze jednou skórovalo (0-1-5, 1:11), zatímco Sparta doma jedinkrát inkasovala (3-3-0, 8:1).

„Každopádně tam nejdeme s tím, že odevzdáme body. Budeme se rvát, ale nevíme, zda se bude hrát na umělce nebo na trávě, i když druhá možnost je vzhledem k lepšímu počasí pravděpodobnější," mínil Drahokoupil, jenž by rád splnil náročný podzimní cíl – získat pětadvacet bodů. K tomu jich potřebují z posledních čtyř kol vytěžit ještě osm.

Kladno by mělo být až na Hajníka kompletní. Někteří hráči ale měli v týdnu problémy, proto netrénovali. Konkrétně Zahálka vinou zranění, Rouček kvůli škole a Švamberovi v tom bránilo zaměstnání.

Všichni ostatní jsou k dispozici. Dobře prý vypadá Bartoš a také Procházka, kterého trošku nakopl Růžička a na Spartě by měl opět tvořit hru.

Z Bohemky přijdou Žižka
 a Orolín. Sestava by tak měla být podobná té z neodehraného utkání s Pískem. „Budeme ale muset trošičku víc myslet dozadu. Bez toho bychom tam propadli," dodal Drahokoupil.

Nejeden fanoušek Kladna si dobře vzpomíná na první utkání SK v Gambrinus lize, kdy jel v úvodním kole na Letnou.

Kdekdo hochům z Klozova stadionu věštil bůra, avšak svěřenci kouče Miroslav Koubka vyválčili na hřišti pozdějšího mistra senzační bezbrankovou remízu. S tou by jistě byli spokojení i po neděli.