Na podzim na Strahově se ale přesvědčili, že se s mladíky z Letné hrát dá.  Až gólem z 81. minuty prohráli 0:1.

Nového kouče SK Ivana Pihávka těší, že ze všech stran cítí touhu soutěž udržet. To platí také o atmosféře v kabině. U týmu je druhý týden a oceňuje, že má zažitou disciplínu  a je dobře trénovaný.

„Jen nám chybí hráči ofenzivního typu, to ale během tří kol nevyřešíme," posteskl Pihávek, jenž v sobotu očekává zápas na krev.

„Čeká nás devadesát minut těžkého boje. Vyhraje ten, kdo na to bude lépe připravený. Doufám, že se nám podaří tříbodový zisk,  Sparta ale hraje nejlepší fotbal, takže to nebude nic jednoduchého. Každý je však k poražení," řekl kouč, jenž bude nucený trošku pozměnit vítěznou  sestavu z Písku.

„Bude tam asi jedna změna kvůli tomu, že nepřijdou hráči z Bohemky, kteří s námi byli v Písku. Tedy Šumský a Hauer. Jinak osa mužstva zůstane bez změny," přiblížil Pihávek.

Je zvláštní, že na jeden z klíčových zápasů Bohemians 1905 svoji farmu neposílí. Zejména když už má postup do Gambrinus ligy jistý. V sobotu je však čeká derby se střížkovskou Bohemkou.

„Mají pouze šestnáct lidí a my musíme jejich rozhodnutí respektovat. Nechci předbíhat, ale je možné, že nám uvolní alespoň  útočníka Bálka,"  řekl kouč. 

V sobotu na jihu Čech chyběl Tóth, jehož bolela záda. „Nemělo cenu, aby šel do utkání na padesát procent. Od úterý ale trénuje naplno, takže v tuto chvíli nemáme žádnou absenci," uvedl Pihávek.

Kladno více než tři sta minut  utkání v řadě neinkasovalo ze hry, pouze v Převýšově z penalty.

To samé platí  obráceně. Víc než tři sta minut branku ze hry nedalo, jen z desítky v Písku, kde Tomáš Procházka vstřelil svůj sedmý gól v sezoně.  Tím je borec, jenž hraje v záloze nebo na stoperu, nejlepším střelcem týmu! 

I to ukazuje, že SK nemá hrotového hráče, střelce. Proto si Pihávek přeje, aby měl v sobotu k dispozici Bálka, který za SK nastoupil v Králově Dvoře a také tam skóroval.