Už je jim krásných 70 let, proto se vedení fotbalového klubu Slovan Kladno rozhodlo připravit velkou oslavu. Uskuteční se v sobotu 24. června od 15 hodin v areálu klubu a zváni jsou sem všichni, kteří kdy pro Slovan cokoliv udělali.

Na Slovanu se bude hlavně vzpomínat na staré dobré časy, dokonce i na ty, kdy klub jako popelka měl jako poslední škvárové hřiště, přesto v té době kopal s úspěchem i krajskou I. A třídu. Byly to časy Taušů, Pelců, Šálů, Suchopárů, Černých, Strejců, Machačů, Tyburců nebo Stolárů, ale úspěšné byly i další generace, které se u lesa sejdou a mohou probrat, kdo že byl vlastně lepší. „Přijďte oslavit sedmdesátku Slovanu a vytvořit společně nezapomenutelné vzpomínky! Těšíme se na vás v našem areálu,“ říká legenda a dnes předseda klubu Petr Šála.

V Bělči připravili zábavný program při příležitosti 5. ročníku Memoriálu Ladislava Noska. Vše vypukne derbíčkem nesmiřitelných rivalů Bělče a Bratronic (13:00), pak se utkají bývalé týmy žen a mužů Bělče (14:45), následuje druhý zápas turnaje mezi Bratronicemi a týmem sporťáků Radiožurnálu (16:00). Jeho zásadní postavou je Miroslav Bureš, šéf sportovního oddělení největší rozhlasové stanice republiky a Bělečák tělem i duší, byť bude prý už jen na střídačce.

Následuje poděkování bývalým borcům Bělče (17:30) a vše zakončí poslední utkání mezi Bělčí a Radiožurnálem.

Na stadionu Josefa Zaspala to ovšem nebude úplně všechno. Ve 20 hodin tady vypukne velká večerní zábava, kterou podpoří hitovky od kapely Big Rock. Pařit se bude až do půlnoci.

Chystáte i Vy po sezoně turnaje a výroční založení klubů? Chcete akci propagovat? Pište na rudolf.muzika@denik.cz