V tu chvíli by se mezi zasvěcenými našlo minimum kritiků, poněvadž počasí bylo opravdu pod psa. Kluby samotné dokonce volaly na sekretariát svazu, že mají hřiště pod vodou, tudíž potřebují utkání odložit.

Jak se později ukázalo, bylo rozhodnutí sportovně-technické komise OFS Kladno (dále STK) unáhlené a nešťastné, poněvadž hrací plochy byly díky výrazně zlepšenému počasí v dobrém stavu, takže odehrání zápasů nic nebránilo.

Předseda STK Luděk Podraský si za jednohlasným rozhodnutím komise nadále stojí. „Když vezmu v potaz čtvrteční počasí a výhled na další dny, tak ano. Neskrývám ale, že nakonec nebylo úplně správné. Možná jsme ho mohli pozdržet. Hrát se mohlo," uznal a dodal, že pokud by kolo nezrušili a v sobotu přišel další déšť nebo sníh, tak by je lidé sepsuli.

„Musím ale říct, že mně osobně nikdo kvůli odvolání zápasů nevolal. Nešli po mně, takže to tak dramatické asi nebylo. V každém případě nesu kůži na trh já," prohlásil a dodal, že pokud někdo touží po jeho hlavě, rád mu vyhoví.

Ještě v pátek večer dlouho po rozhodnutí o odložení kola se prý ozvala Pozdeň, že by utkání mohla odehrát, Podraský to ale zamítl.

Loni byla situace obdobná a tehdy komise o plošném odložení rozhodla až v pátek odpoledne. „Pro mnohé to bylo zase pozdě," poznamenal Podraský a prozradil, že příště to nechají na klubech i za cenu, že případně budou muset hradit soupeři cestovné.⋌

Poznámka Jiřího Nagye

Každá kritika 
má své meze

Jak se později ukázalo, bylo rozhodnutí sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu v Kladně o odložení víkendového kola soutěží unáhlené a nešťastné, poněvadž hrací plochy byly nakonec v dobrém stavu, takže odehrání zápasů nic nebránilo. Řídící orgán jistě jednal v nejlepší vůli, jen si z opatrnosti vybral ze dvou variant tu horší. Byť jsem se od začátku s jeho rozhodnutím neztotožňoval s tím, že o způsobilosti hrací plochy měl rozhodnout rozhodčí, tvrdím, že nikdo nemá právo členy komise urážet, tak jak se to objevilo v diskusích na internetových stránkách svazu. V okresních komisích pracují lidé, kteří svoji práci vykonávají dobrovolně, stejně jako funkcionáři ve většině klubů. Vzhledem k tomu, že do funkcí se zájemci nehrnou a vím, že v některých komisích je, nebo byl, nedostatek lidí, mělo by si fotbalové prostředí takových lidí spíš vážit a nečekat na příležitost, kdy do nich kopnout. Mohlo by se totiž klidně stát, že své místo uvolní a nebude nikdo, kdo je nahradí. Kritici určitě nebudou těmi, kdo situaci zachrání. STK udělala chybu a myslím, že si ji její členové uvědomují. Přeji jim a celému fotbalu na Kladensku, aby příště byla jejich volba šťastnější.