K tomu, aby největší přestupová bomba v rámci našich celků v krajských soutěžích vybuchla, schází jediné – rozbuška. Defenzivní záložník totiž patří Kladnu.

„Mluvil jsem pouze s Radkem, Velvary s námi ještě nejednaly. Pokud bude dodržena tabulková cena, nevidím v jeho přestupu problém,“ řekl ředitel SK Kladno Eduard Novák.

Dvaatřicetiletý Šelicha se chystá řešit moment, který dříve nebo později potká každého profesionálního fotbalistu, a to začlenění se do ´civilního ´ života.

„Vím, že jednou budu muset něco dělat a teď to vypadá, že budu pracovat v tátově stavební firmě a přitom hrát fotbal,“ řekl odchovanec Lužce nad Vltavou, jenž to má z Kralup nad Vltavou do Velvar pouhých pět kilometrů.

To je další důvod, proč se rozhodl pro Velvary, které ho přes kamaráda kontaktovaly už dříve s tím, že kdyby jednou skončil, tak by si tady mohl kopnout.

Z Německa si Šelicha přivezl zranění, které ho na dva měsíce posadilo na marodku, Zlomená klíční kost už je zahojená, takže v dohledné době může začít trénovat.

Do mistrovské soutěže by mohl naskočit v polovině srpna. Ještě se ale musí v klubu víc zorientovat a sžít se spoluhráči, z nichž se nejlépe zná s Maškem a Krištůfkem. Na základě zatím nabytých dojmů si možné nové působiště pochvaluje.

„Jsou tady všeobecně dobré podmínky. Pokud můj příchod vyjde, myslím, že budeme v pohodě hrát střed tabulky,“ míní Šelicha.