Podzimní část soutěže staršímu dorostu SK Kladno příliš nevyšla a v té jarní budou bojovat o záchranu druhé nejvyšší soutěže. Mužstvo v zimě převzali Jan Pejša s Jakubem Andrýskem a začali skvěle.

„Musím klukům poděkovat za předvedený výkon jak po fyzické, tak taktické stránce,“ byl spokojený Jan Pejša. Přestože jeho mužstvo po nešťastné brance prohrávalo, dokázalo proti silnému soupeři zásluhou knovízského Jana Dudy vyrovnat. „Stále jsme spoléhali na zabezpečenou obranu a vyráželi do rychlých protiútoků. Škoda jen, že jsme žádný nevyužili, i tak je to na začátek sezony slušný výsledek,“ dodal Pejša.

O další slušný výsledek se dorostenci SK Kladno pokusí o víkendu na hřišti pražské Sparty, která je pro změnu třetí v tabulce České ligy.

Z přípravného fotbalového utkání Polaban Nymburk - Kladno B (1:6)
Hanzlík je rychle v ráži, trefil hattrick. Slánský Peška byl ještě o gól lepší!

Rovněž v České lize mladšího dorostu vede tabulku Slavie Praha. Možná proto Kladeňáci nastoupili v prvním poločasu s přílišným respektem. Postupem času ho ale ztratili a ještě v 92. minutě sahali v závaru před domácí brankou po vyrovnání. Jenže to se nepovedlo a domácí z protiútoku pojistili výsledek na 3:1. „Kluky přesto chválíme za přístup, nasazení a místy i fotbalovost,“ hodnotil kladenský trenér Radek Duda, který se trenérsky přesunul od staršího k mladšímu dorostu SK.

ČLD U19: SK Slavia Praha U18 - SK Kladno 1:1 (1:1)

Branka: Duda

Sestava: Ševce - Truhlář, Kácl, Bokša, Novák - Zoubek, Fajka - Kraček (81. Hanuščík), Duda, Došek (90. Hoffmann) - Janega (61. Rous).

ČLD U17: SK Slavia Praha U16 - SK Kladno 3:1 (1:0)

Branka: Kos

Sestava: Kralovič - Požár, Kopta, Kos, Kejzlar - Halaj (85. Faltus), Maxant, Hrudka (46. Kolka), Mucha (65. Měchura), Procházka – Eška

Petr MAŇKOŠ