SK jim dal lekci z přesné kombinační hry, rychlosti, produktivity a klidu. Soupeř se ale dokázal vrátit do zápasu, v němž prohrával 0:3. Svoji druhou branku však vstřelil až dvě minuty před koncem. Je spravedlivé uznat, že domácí měli i smůlu, vedle nastřelené tyče balon několikrát těsně minul Hůlovu svatyni.

Trenér Daniel Drahokoupil chtěl za každou cenu hrát na velkém hřišti po zemi, což jeho svěřenci plnili. Vsadil na pohyblivé hráče, jimiž obsadil střed pole, a to přineslo ovoce. Jak J. Růžička, tak Šumský s Tóthem odehráli výtečný zápas a měli podíl na gólech.

Po čtvrthodině hry lapil domácí gólman pěknou ránu svátečního střelce Jiřího Růžičky, za chvíli tentýž hráč pálil ještě jednou a tentokrát pokus nadzvedl jeden z dvorských borců pod břevno – 0:1.

„První střela mi ale víc sedla," řekl pracovitý středopolař, jenž ani nekazil přihrávky, což často snižuje jeho výkony. „Možná to bylo lepším terénem, než jaký je na Kladně. Takhle musíme hrát pořád," dodal středeční oslavenec.

Na 2:0 zvýšil nejlepší střelec SK Tomáš Procházka, jenž nádherně líznul parádní centr Nikolase Šumského. Krátce po přestávce měl prsty v gólu i třetí ze jmenované trojice - Marek Tóth. Jeho ránu levačkou brankář vyrazil a od klokanů vypůjčený Vladimír Bálek byl přesně tam, kde má hrot být.

Svůj premiérový start za SK tak oslavil vítěznou brankou. „Těšil jsem se. Dlouho jsem nehrál, a když mně náš trenér zavolal, rád jsem kývl. Je hezké, když vyhrajete a k tomu dáte gól. Musím říct, že některé pasáže byly peckové a fotbal si člověk užil," řekl Bálek.

Domácí mají silné standarky a právě ze dvou utkání zdramatizovali. Nejprve se prosadil Šilhan, a po něm dvorský kanonýr Paprčiak.

„Dvakrát jsme při nich propadli. Domácí nás přetlačili. Škoda, že jsme to nezvládli, ale nakonec to nic neřešilo," uvedl Drahokoupil, jenž využil motivační prvky. Jedním bylo dvoudenní volno za výhru. „Těsně před utkáním jsem ještě hráčům slíbil, že za tři body jim budu hodinu hrát v hospodě na kytaru," dodal spokojený kouč.

První gól poražených vstřelil odchovanec Kladna Jaromír Šilhan. „To, co jsme v poslední době nahráli, jsme dnes pokazili jak jen mohli. Všichni do jednoho. Neměli jsme dostat třetí gól, stav nula dva bylo v našich silách otočit," řekl dvorský útočník a dodal, že Kladno takhle hrát ještě neviděl.

Králův Dvůr – Kladno 2:3 (0:2). Branky: 54. Šilhan, 89. Paprčiak - 16. J. Růžička, 37. T. Procházka, 49. Bálek. ŽK: M. Procházka, Sabou – Tóth, J. Růžička, Hůla. Rozhodčí: Benedik.

Kladno: Hůla – Tenkl, T. Procházka, Hauer, Rada – J. Růžička – Bartoš, Šumský, Tóth (90. Janda), P. Růžička (67. Hanzlík) – Bálek (81. Vodička).