"Odehráli jsme první největší turnaj v životě, pro kluky to byl zážitek. Přitom když viděli slavná jména velkých klubů nejen českých, ale i zahraničních, tak jen jen zírali," usmíval se Zdeněk Nachtigal.

Jeho kluci začali remízou s Hradce Králové, když byli o dost lepším mužstvem, ale zahazovali šance. Podobné to bylo se Slavií, ale o to horší, že sešívaní ze své jedoné šance po rohu skórovali, a to ještě kluci z Kladna nesli křivdu, protože při gólu byl zřejmě faulován brankář. 

Poté ale přišlo na řadu německé Lipsko. Skvěle připravený mančaft byl prvním, kdo byl lepší než Kladeňáci, jenže tady se karta otočila. Lipsko nedalo branky, zatímco SK jednu ano. A ani mu nevadilo, že z další akce bylo jen břevno.

Lipsko nakonec Kladnu pomohlo do finálové skupiny, když zdolalo v posledním utkání Slavii, zatímco SK v závěrečných bitvách poměrně jasně přehrálo Bráník 3:1 a Karlovy Vary 4:1. 

V prvním zápase finálové skupiny narazili Kladeňáci na Duklu Praha, kterou porazili 2:1, jenže pak narazila kosa na kámen, kluci museli po kratinké pauze na další zápas. Dolehla na ně únava a lepší Spartě podlehli 0:3. Mrzet je to moc nemuselo, elitní český klub nakonec turnaj vyhrál, zatímco Kladno v posledním zápase našlo ještě sílu a Viktorii Berlín porazilo 3:2.

"V určitých pasážích turnaje jsme byli lepším týmem směrem dopředu, kde se kluci snažili přihrát si, dovolit si kličku a zakončit. Ale bylo to pořád ještě málo. Musím je ale pochválit za bojovnost a za chuť do hry i přesto, že už nemohli," hodnotil Zdeněk Nachtigal, jehož spolu s dalšími trenérskými kolegy Markem Tůmou a synem Zdeňkem čekalo splnění sázky s týmem: museli válet kotrmelce přímo na hřišti. "Sladká odměna, jen co je pravda," smál se Nachtigal. A už vážným hlasem poděkoval lidempořadatelům, kteří Kladno pochválili, jaký urazili za rok kus práce. "Je to od nich fajn, ale víme, že spousta práce nás ještě čeká," dodal Zdeněk Nachtigal.

Sestava SK Kladno

Drechsel Dirk, Burle Tomáš, Ďuratný Jakub, Tvrdý Matyáš, Dhouieb Adam, Fitko Aleš, Sikora David, Assar Dominik, Matoušek Štěpán, Kubů Patrik, Střeska Petr, Zápotocký Jirka, as.trenéra Nachtigal Lukáš, trenér Nachtigal Zdeněk, as. trenéra Tůma Marek.

1. Sparta Praha

2. SK KLADNO
3. Viktoria Berlín
4. Dukla Praha
5. Zwickau
6. Liepzig
7. Fusche Berlin
8. Viktoria Plzeň
9. Hradec Králové
10. GroBziethen
11. Ústí
12. Erzebirgen AUE
13. Slavie Praha
14. Ervěnice
15. Srbice
16. Chomutov
17. Karlovy Vary
18. Rokycany
19. Brozany
20. Březiněvec
21. Bráník
22. Grimma
23. Střešovice
24. Plzeň Letná