Kouč velvarského Slovanu Pavel Janeček si pochvaloval vysokou produktivitu svého týmu. „Pětkrát jsme vystřelili na branku a dali z toho tři góly,“ přiblížil s tím, že Souš se ukázala jako velmi pohyblivý tým s nebezpečnými kontry, jež ale obrana lídra tabulky ustála.

Vedle vítězství je pro Janečka velkým pozitivem návrat Víta Pavlíčka. Šikovný fotbalista přesně čtyři týdny nehrál potom, co na začátku jara v Praze na Motorletu utrpěl po srážce se soupeřem ošklivý úraz hlavy. Nastoupil v 63. minutě. „Je to pro nás strašně důležité,“ uvedl Janeček.

Hostouňské útočné duo Hájek – Gajecký řádilo střelecky v zimní přípravě dokud se druhý jmenovaný nezranil. Proti Chomutovu nastoupil na jaře poprvé od začátku utkání a hned v 1. minutě skóroval.

Po Markově rychle rozehrané standardce centroval Kabele a Gajecký hlavou otevřel skóre. Nakonec se prosadil také Hájek, a to rovnou dvakrát. „Vrátili jsme se k tomu, co jsme hráli v přípravě a vypadá to, že to je dobré rozhodnutí,“ uvedl kapitán vítězů Tomáš Marek s tím, že rychlý gól je uklidnil.

Hostouň si utkání užívala dokud jí nebyl za stavu 4:0 vyloučený Dukát. „Když se hraje pětadvacet minut o deseti, tak je to znát. Máme anglický týden a chtěli jsme šetřit síly,“ podotkl Marek.

Hosté, kteří přijeli bez stoperů, proti deseti pouze korigovali.