Nutno ale podotknout, že v domácí sestavě se neobjevila většina avizovaných pendlerů z kádru ligových Budějovic.

„Otázka je, zda to pro domácí nebylo lepší," poznamenal trenér Daniel Drahokoupil, pro kterého byl duel prestižní. Za klandrem ho mimo jiných sledovali sportovní ředitel Budějovic Kotrba a trenér Tobiáš, s nímž léta sloužil v trenérské dvojici. Také jim se ze strany Kladna víc líbil první poločas.

Co se týká zápasů venku, bylo v úvodním dějství k nepoznání. Zařazení Procházky do středu zálohy byl výborným tahem a pomohlo k velké aktivitě SK směrem dopředu.

Poněvadž domácí na tom nebyli o nic hůř, hrál se pěkný. ofenzivní mač, jemuž chyběly jen góly. Byť Kladno nabídlo několik slibných akcí a dvě nebezpečná zakončení na hrotu opět hrajícího Vavřiny, či koníčka Ptáčka, měli blíž k změně skóre domácí.

Jistý Hůla kryl šanci Repy, reflexivně hlavičku Petráně, a když už byl překonaný, lízla v největší příležitosti první části rána Vaňka břevno.

Po obrátce už tolik zakončení k vidění nebylo. Největší šanci spálil Hudson a Hůla tak vedle bodu mohl oslavit druhé čisté konto.

Kladenští se tolik k soupeřově brance nedostávali, poněvadž často lacině přicházeli o míč a tím o možnost brejků. Přesto měli místy územní převahu a v závěrečných vteřinách na dosah i tři body. Hlavička Ptáčka se však mluvou trenéra Pepíka Hnátka z filmu Okresní přebor, jenž hráči cestou sledovali, nevešla do zařízení.

Kouč domácích Jiří Lerch litoval promarněných možností z první půle. „Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Bylo to z obou stran kvalitní utkání a musím pochválit Kladno, které hrálo obětavě," uvedl.
V obětavosti vynikaly v první řadě obranné řady, kde vyčníval nejlepší hráč Kladna, na stoperu hrající Rada.

Lerchův protějšek Drahokoupil považoval bod ze hřiště silného soupeře za zlatý. Na slíbené šampaňské pro hráče to ale bylo málo. „V každém případě bychom měli na remízu navázat," poznamenal.

O bublinky ale hráči nepřišli. Tři lahvinky jim na benzínce koupil kondiční trenér Pavel Stibůrek.

Premiéru si v kladenském dresu odbyl Holeček. Zahrál si hodinu a určitě nezklamal, dokonce měl důvěru při zahrávání standardek. „Dva týdny zůstával po tréninku s trenérem Příhodou a dával si dávky navíc," prozradil hlavní kouč Kladna, jak se mladý záložník pere o místo v sestavě.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu.