V první části se zdálo, že vítěz Pražského poháru nebude mít na posílené Kladno nárok. Zejména útočník Matěj Šnobl si dělal na place chvílemi co chtěl, dal hodně rychle první branku a podílel se na druhé, kterou po vyrovnání domácím kapitánem Kloučkem obstarala posila ze Zbuzan Karel Houha.

Kladnu pomohl poprvé výrazně gólman Filip Pettík, když zlikvidoval Kostkovi pokutový kop. 

Zdroj: Adam Cimrman/ SK Kladno

Ve druhé půli se po prostřídání nemohli hosté dlouho prosadit, ale v 74. minutě se trefil z penalty Šíma a zahájil turbulentní okamžiky. Chvíli po své trefě mstil zákrok na Holuba a dostal žlutou, aby vzápětí vynadal rozhodčímu Severýnovi a ten ho okamžitě poslal pod sprchy.

SK Hřebeč - SK Újezd Praha 4  3 : 4 / MOL CUP 29. 7. 2023
Rozkopaná Hřebeč padla po prodloužení. Zradil ji čtvrtý gól těsně po vyrovnání

Domácím chvíli trvalo, než se do přesilovky srovnali, ale poslední desetiminutovku ovládli. Schwank snížil a pak si Tempo vypracovalo ještě tři velké šance, které však pochytal vynikající Pettík.

Nutno řéíci, že hráči a hlavně trenér František Douděra brali postup, ale uznali, že výkon podalo Kladno mizerný. Hráčům to neběhalo po minulých dobrých výkonech tentokrát zklamali. "Chtěli jsme postup, ale jinak je to nehodnotitelné," prohlásil pro klubový web František Douděra. 

Zdroj: Adam Cimrman/ SK Kladno

 

Kladenští si tak v dalším kole zahrají proti třetiligovému Královu Dvoru, který dnes v přípravě nečekaně padl na půdě kladenského divizního konkurenta z Neratovic 0:3. Jeho trenérem je syn reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého Tomáš a asistenta mu dělá bývalá ligová opora Kladna Jaromír Šilhan. Hrát by se mělo ve středu 9. srpna v Kladně, pokud se kluby nedohodnou jinak.

Tempo Praha – SK Kladno 2:3 (1:2). Branky: 23. Klouček, 84. Schwank - 2. Šnobl, 27. Houha, 74. Šíma. Rozhodčí: Severýn. ČK: 76. Šíma (K). Diváků: 250.

Kladno: Pettík – Borák (46. Šíma), Rendla, Hrubeš, Barciaga – Houha (32. Kolářský), Pihrt (46. Kafka), Slabý (78. Hampl), Holub, Eichler (90. Blažek) – Šnobl.