Středočeši se loni dostali až do republikového finále soutěže a k celkovému triumfu jim scházela jedna proměněná penalta ve finále se Zlínským krajem.

Moravané nakonec prošli i další fází turnaje v Severním Irsku, kde bez prohry ovládli skupiny před výběry Švédska, Walesu a domácího Sev. Irska. Dostali se tak na finálový turnaj do Španělska.

Nyní už se chystá další ročník a Středočeši chtějí být stejně úspěšní. Sejdou se na jediném tréninku v Jílovišti 30. října, na konci listopadu je čeká v Humpolci první zápas.

Předseda SKFS, člen výkonného výboru FAČR a trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann.
Šéf SKFS Tomáš Neumann byl u jednání o trenéru Šilhavém. Co rozhodlo?

Trenér Jan Rajnoch, jemuž budou asistovat Erik Šlechta a Tomáš Šorna, pozvali do širšího výběru i 13 hráčů ze třech divizních mužstev z Kladenska. Pokud budou zdrávi, kluby je uvolní a sami budou mít zájem si zahrát, mají šanci.

Nejvíc jich je z SK Slaný, a to brankáři Petr Junek, Michal Sedlák, z pole pak Marko Ceccarelli, Vojtěch Veselý a David Javorek. Z SK Kladno pozvali trenéři kanonýra Matěje Šnobla plus tři letní posily klubu ze Zbuzan, Karla Houhu, Davida Eichlera a Karla Hrubeše. Z SK Hřebeč dostalo pozvánu rovněž kvarteto borců – brankář Petr Kabele, Martin Dolejš, Tomáš Novák a Jan Lukeš.