Kladenští vyhráli na trávníku posledního celku třetiligové tabulky Letohradu 2:1 a svému rivalovi odskočili na sedm bodů. Dvěma góly se o to zasloužil sváteční střelec Bartoš.

Drahokoupil ocenil, jakým způsobem hráči k utkání přistoupili „Říkal jsem, že první zápas bude o tom, jak se dokážeme porvat a setřást deku. Ze tří bodů mám výborný pocit, to je jasné. Viděl jsem ale spoustu chyb. Už v pondělí si k tomu sedneme a probereme to,“ uvedl kouč vítězů.

Utkání začalo velkým, dvacetiminutovým náporem domácích. Naštěstí pro hosty byli v koncovce zbrklí. Jednu velkou šanci si však vypracovali.

Kladno se pak zlepšilo ve středové řadě a ve druhé půli na výkon navázalo, když hrálo velmi zodpovědně zezadu. Dočkalo se také dvou branek. Nejprve Sus pěkně prošel a přízemní přihrávkou na desítku vyzval ke skórování Bartoše, jenž se posléze trefil i hlavou.

Domácí hráli v závěru vabank, obranu stáhli na tři hráče a další dva vysunuli na hrot, jenž zásobovali dlouhými balony.

Pět minut před koncem snížili z penalty, zbytek zápasu si ale Kladno celkem zkušeně ohlídalo. Drahokoupil na závěr vyzdvihl některé hráče. „Výborní byli zejména Rendla s Radou a Víškem, absolutorium patří i Bartošovi,“ uvedl.

Letohrad - Kladno 1:2 (0:0). Branky: 85. Brendl z PK - 58., 67. Bartoš.

Kladno: Víšek – Tenkl, Rada, Rendla, Hajník – Bartoš, Růžička, Sus, Švambera (80. Jaráb) – Čížek (90. Hofman) , Rouček (65. Roubal).