Je sice krátce po konci uplynulé sezony, už dnes ale je takřka na sto procent jisté, že čtvrtou nejvyšší soutěž bude hrát SK s vlastními odchovanci. Důvodem nejsou jen omezené finanční prostředky.

„Můj osobní dojem z posledního utkání je ten, že kluci, kteří jsou kladenský, jichž bohužel v zápase moc nebylo, se snažili, zatímco ostatní moc ne. Je to ale jen můj subjektivní pocit," uvedl Drahota.

Otázka, kdo mužstvo povede v nové sezoně, a kdo ho bude během léta skládat, se bude řešit v nejbližších dnech, byť sportovní ředitel Eduard Novák měl už včera jistá vstupní, informativní jednání s dosluhujícími kouči. Zatím bez konkrétního výstupu.

Drahota, jenž je v klubu dvacet let a pamatuje fúzi ještě divizního Kladna s druholigovými Neratovicemi, předpokládá, že náklady na divizi budou všeobecně trošku nižší.

„Je mi trapné to pořád opakovat, pokud ale nebudeme mít peníze, nemůže vyšší soutěž hrát," prohlásil a připomněl roli kladenské radnice, která první tým podpořila třemi sty tisíci korunami, zatímco třeba v Tuchlovicích prý dává obec do kopané o půl milionu víc!

„Pokud se přístup radnice všeobecně nezmění, tak fotbal v Kladně zanikne. Na růžích ustláno tady nemá," tvrdí Drahota s tím, že se stačí podívat, jaké soutěže ostatní kluby z města hrají.

V poslední době je pravidlem, že SK vychovává hráče pro vesnické kluby, jimž v určitých ohledech bohužel nemůže konkurovat.

„Pokud jim seženou zaměstnání a tím je zabezpečí, tak hráčům nemůžeme v odchodu bránit," podotkl Drahota.

Kdo bude Kladno trénovat, o tom se jednalo už včera. Jméno ale zatím sportovní ředitel Eduard Novák neřekl.