"Už jsme o tom uvažovali po jarní části, stejný výkon v poháru nás v rozhodnutí utvrdil," uvedl sportovní ředitel klubu Eduard Novák s tím, že ze strany trenéra pociťovali i náznaky rezignace.

Pihávek působil v Kladně čtyři roky. Přišel čtyři kola před závěrem ČFL, a byť se pod jeho vedením mužstvo zlepšilo, soutěž o chloupek neudrželo. V divizi pak skončilo sedmé, páté, třetí a opět páté.   

Na lavičce ho vystřídá bývalý hráč Kladna Jan Pejša. "Chtěli jsme Kladeňáka, chtěli jsme někoho, kdo muže trénoval," řekl Novák.

Nový kouč vše splňuje a hlavně má cenné trenérské zkušenosti, které nabral na severu Moravy, kde dlouho hrál druhou ligu za Opavu. Právě ve slezském klubu pak trénoval, stejně jako v Karviné a Novém Jičíně.

Pejša se do Kladna vrátil loni po dlouhých dvaceti letech a začal pracovat u mládeže. Jak Deníku potvrdil, o nabídce vést první tým dlouho neuvažoval.

"Kdybych nevěřil, že mužstvo má kvalitu a budoucnost, tak bych do toho nešel," prohlásil sedmačtyřicetiletý kouč, jenž nejde do neznáma, protože pokud mu to povinnosti dovolily, viděl domácí divizní duely na vlastní oči.

Co se týče herního stylu, míní, že k výrazné změně nedojde. "Mám zažitou představu, jak bychom měli hrát a předpokládám, že to bude fungovat i v Kladně, kde se stále rodí talentovaní hráči. Je tady na čem stavět," uvedl bývalý stoper Opavy, jenž bude mít k dispozici poměrně široký kádr, jak je v klubu zvykem, tvořený výhradně odchovanci.

Poslední soutěžní výsledky Kladna. Divize:Nymburk 2:1 pk, Meteor 2:5, Velvary 0:1, Chomutov 3:4, Meteor 2:5, Neratovice 1:5, Chomutov 3:4 a Mol Cup Dobříš 2:5.