Na volnějším prvním úterním tréninku byli vedle stálých hráčů a končících dorostenců také ti, o nichž se uvažuje, nebo jim skončilo hostování v jiných klubech – Jiří Veselý (Kunice), Tomáš Abrham (Vraný), Mario Kolumbič (Švermov), Jan Pechr (juniorka Bohemians 1905). Ve hře je také Antonín Holub, jemuž skončilo hostování v Sokolově (momentálně léčí zraněné koleno) a také Kamil Výborný (Tn. Rakovník).

„Pro mne je důležitá věc, že jsou to Kladeňáci. Potřebuji hráče, kteří mají srdíčko a jsou povahově dobří," uvedl Pihávek.

Na druhou stranu scházeli borci, kteří jsou na testech – Štěpán Hanzlík (Teplice), Dominik Šíma (Štěchovice), Stanislav Skořepa (Vlašim) a Milan Pudil (juniorka Příbrami) či si užívají dovolenou (Marek Tóth), nebo dlí na marodce (Pavel Bartoš, Filip Suchý).

Pihávek se vyjádřil i k jménu David Velas. Zkušený stoper se vrací do Lhoty. „V první řadě si potřebuje vyléčit achilovku, navíc to chce dotáhnout daleko v práci, takže nemůže tolik trénovat. Jsme ale domluveni, že v případě potřeby nám vypomůže," řekl kouč s tím, že i bez něj bude v obraně velká konkurence.

Horší to bude vpředu, kam SK hledá typ střelce, jako byl Jiří Doležel. „Momentálně takového hráče do našeho systému nemáme," uvědomuje si Pihávek. Pokud Kladno kanonýra nezíská, bude spoléhat na Marka Tótha, který v pondělí odletěl na dovolenou. „Volno a odpočinek mu jen prospějí. Sám jsem mu to doporučil, protože fyzicky je na tom výborně," přiznal kouč.

Co se týče brankářů, připravuje se s Michalem Sedlákem a Lukášem Obrciánem také Mário Kolumbič (naposledy Hostouň), jenž to v minulosti v Kladně už zkoušel. „Když jsem ho viděl, tak bych ho k nám chtěl," prohlásil Pihávek, který se stále nevzdává naděje, že by mohl získat současného trenéra brankářů Žižkova, pětatřicetiletého Štěpána Koláře, jenž ještě před třemi lety chytal nejvyšší soutěž.

Kladno se potýká také se snahami ambiciózních rodičů mladých hráčů procpat své potomky do vyšších soutěží, aniž by se seznámili s dospělým fotbalem. Zájem o Hanzlíka a Šímu dokazuje, že to není správná cesta. „Takovou školu by jinde nedostali. Prospělo jim, že se pohybovali v dospělém fotbalu, kterého jsou produktem," řekl kladenský kormidelník.

V sobotu hraje Kladno první přípravné utkání v Bzové, kde mu bude soupeřem také divizní Hořovicko. Výkop je v 10.30 hodin a podle kouče každý z hráčů odkope minimálně poločas.