Utkání ovlivnilo prvních dvacet, během nichž si Pražané vypracovali dvoubrankový náskok. Nejprve Súkeníkův centr pohodlně uklidil k tyči Roubal, pak poslal brankáři Hůlovi navštívenku Made in Poland Slodowy, jenž ho nachytal na švestkách z trestňáku z dobrých 40 m!

„Čekal jsem, že to půjde na branku, bohužel jsem to podcenil," smutnil mladý gólman Kladna, jenž krátce po obrátce svůj tým dvakrát podržel.

„K čemu to potom je, když se to vrátit nedá. Byl to rozhodující moment. Nehráli jsme dobře a ani já jsem tomu nepřidal," uvedl.

Střelec branky se po utkání dušoval, že to byl z jeho strany záměr „Přísahám, že jo," prohlásil. Když dokřepčil, políbili mu spoluhráči kopačku.

Domácí si vytvořili tlak až po hodině hry a v té době si vypracovali největší šanci. Orolínovu ránu vyrazil Kučera k Procházkovi, který v pádu přestřelil odkrytou svatyni hostů! Když pak opět Orolín šikovně dloubl míč  nad houštinu hráčů, Vavřina hlavou jeho lob pojistil - 2:1.

Od té doby se Kladenští do tlaku nedostali, protože hostům vycházela zdržovací taktika, která vytočila kouče SK Daniela Drahokoupila.

„To, co předváděli ve druhé půli, je neskutečné a rozhodčí jim to ještě tolerovali. Od stavu dva jedna se vůbec nehrálo," zlobil se a uznal, že soupeři ke třem bodům hodně pomohli.

„Samozřejmě jsme si to v prvním poločase dvěma góly zkomplikovali, pak jsme to museli otevřít a hrát na tři beky," řekl.

V nastavení Kladno inkasovalo potřetí. Hřebeček to měl do prázdné brány jednoduché.

Měcholupy, které přijely bez Mikolandy (prý se ženil), hýřily od první minuty aktivitou. Jejich kormidelník Jindřich Trpišovský přiznal, že to byl záměr.

„Spoléhali jsme na to, že domácí budou po náročném programu unavenější, navíc se doma dvakrát za sebou těžko vyhrává. Chtěli jsme hrát aktivní fotbal, aby s námi museli běhat a nenechat se na velkém hřišti zatlačit," přiznal s tím, že si přáli vstřelit první branku.

„Povedlo se nám to a určila ráz celého utkání. Nakonec jsme asi byli šťastnější," prohlásil.

Kladno přišlo nejen o tři důležité tři body, ale také o Procházku, který bude po čtvrté kartě v Kunicích stát.

Kladno – H. Měcholupy 1:3 (0:2)

Branky: 75.Vavřina - 10. Roubal, 20. Slodowy, 93. Hřebeček.  ŽK: Orolín, Vavřina  – Karaďuz, Kučera, Klír. Rozhodčí:  Mudra.  Diváci: 225.

Kladno:  Hůla – Zahálka (46. Tóth), Samek, Rada, Lohojda – Bartoš, Čurda (26. Vavřina), Procházka, Růžička, Švambera (76. Nessipbayev) – Orolín.

H. Měcholupy: Kudrna – Petřivý, Ricka, Balík, Procházka – Slodowy (90. Votřel), Súkeník, Klír, Kurek (72. Hájek) – Roubal (60. Hřebeček), Karaďuz.