SK vytěžil ze čtyř jarních utkání pouze dva body a oproti podzimu si pohoršil o dvě příčky na čtrnáctou. „Moje krédo je, že až v době, kdy se nedaří se ukáže síla mužstva," prohlásil trenér Daniel Drahokoupil. 

V zítřejším dopoledním duelu s Domažlicemi už nesmí jeho svěřenci zaváhat. „Bod nic neřeší, musíme získat tři, zejména když nás čeká série čtyř utkání venku," uvedl záložník Tomáš Procházka.

Po herní stránce na tom Kladenští nejsou nejhůř. Lidé z realizačního týmu Zápů dokonce v neděli po utkání tvrdili, že byli nejlepším týmem, s nímž na jaře hráli. Procházka vidí největší slabinu v malém množství vypracovaných šancí.

Míní, že SK zatím nemá střelce, který by dokázal vytěžit z minima maximum. V tomto směru se víc čekalo od Vodičky, jenž zatím nenavázal  na  výkony z přípravy.

„Snad se chytne v sobotu, pomohlo by to nám i jemu," přeje si Procházka, jenž je se čtyřmi góly nejlepším střelcem mužstva.

Druhým  minusem je menší zkušenost oproti soupeřům. Ve srovnání s borci Karlových Varů, České Lípy, Roudnice i Zápy je SK týmem holobrádků.  V jeho základní sestavě nastupuje až o sedm borců ve věku 18-22 let.

„To může být jedním z důvodů, proč neudržíme stabilní výkonnost po celé utkání," mínil Procházka a poukázal na nedělní zápas, v němž bylo Kladno v první půli lepší, ve druhé se však do hry jen těžko dostávalo.

Dobrou pobídkou by mohl být v pravou chvíli vstřelený gól. „Když jsme na podzim dali první branku my, tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce, protože jsme si začali věřit. Na jaře zatím jen dotahujeme náskok soupeře," připomněl 31letý záložník.

Od týmu z Chodska očekává kvalitní standardky, z nichž těží jeho urostlí hráči.

„U nich jsme jednu nepohlídali a  prohráli. Musíme si na ně dát pozor," varuje Procházka, který v neděli oslaví 32. narozeniny.

Drahokoupil uznal, že tlak na hráče roste. „Naším úkolem je povzbudit je. Pokud máme na to hrát ČFL, tak to musíme zvládnout," prohlásil s tím, že by trenéři potřebovali, aby se našel také na hřišti někdo, kdo mužstvo bude burcovat. 

V sobotu trenéři zřejmě nebudou moci spoléhat na výpomoc z Bohemky, která má na nedělní zápas s Čáslaví k dispozici jen patnáctku zdravých hráčů.

Do sestavy se sice po trestu vrací Rada, na druhou stranu má poraněné koleno Hanzlík, stále mimo hru je i druhý stoper Vavřina, a nemocný je také krajní bek Štoncner. Všechno vysocí borci, jichž  bude potřeba.

„Ve čtvrtek měli mít hráči volno, udělali jsme ale trénink zaměřený na standardky," přiblížil kormidelník SK a  posteskl si, že ne všichni jeho svěřenci dávají do hry maximum.

To se prý týká v první řadě hráčů z ofenzivy, u nichž není znatelná snaha jít za vítězstvím. „Velkým zklamáním je pro mě Vodička. Když nezabere, dáme tam raději někoho, kdo to odmaká," prohlásil Drahokoupil.