Domácí se do důležitého utkání posílili hned pěticí hráčů Bohemky, což příznivě ovlivnilo jejich výkon. V první části byly k vidění pouze dvě šance a obě mělo Kladno.

Krásnou akci na jeden dotek zakončil střelou vedle Orolín a pak vydřel Růžička penaltový faul. Procházkovu střelu ale brankář Mrázek vystihl.

„Mohlo se nám hrát lépe jako pokaždé, když dáme první gól. Takhle byl soupeř pořád zatažený a my jsme měli problém se tam dostat," řekl špílmachr SK, jehož stejně jako spoluhráče nevyužitá možnost nesrazila. „Nepřipustil jsem si to. Chce to makat dál a nezdar odčinit. Pořád jsem věřil, že máme na to, Chrudim přehrát," tvrdil.

Do druhé půlky domácí změnili taktiku, místo na kombinace vsadili na dlouhé míče, a to přineslo ovoce. Už na začátku Potočný v záklonu hlavičkoval nad, a pak přišla velká chvíle novice Budinského. Na kruhu šestnáctky napřáhl a od břevna nádherně otevřel skóre. Právě kvůli dobré střele ho kouč Drahokoupil povolal.

„Zkouším to oběma nohama, teď mi to vyšlo levačkou hezky. Hráli jsme pro tři body a splnili jsme, co jsme chtěli. Doufám, že mě to nebude nic stát," smál se kmenový hráč Bohemky.

Na druhou změnu skóre se čekalo pouze sedm minut. Po Bartošově prudkém centru  Procházka nasměroval balon do brankáře, od nějž se odrazil do beka a za čáru. Zvýšit mohl Orolín, jenž postupoval sám z půlky a loboval  vedle.

V brance Kladna dostal přednost Hůla, což bylo po výborném výkonu Sedláka v Kunicích překvapením. Byl to on, kdo nepřipustil drama. Chrudim za celé utkání mířila jedinkrát mezi tyče. S tisíciprocentní šancí – gólovou hlavičkou Váchy, si poradil famózním způsobem.

V poslední minutě podzimu měl na hlavě branku také domácí Bartoš, jehož bombu zastavila levá tyč!
Kouč hostů Pavel Jirousek byl po utkání rozladěný.

"Měli jsme jen jednu šanci a s tím nemůžeme pomýšlet na úspěch. Nepředvedli jsme ani z poloviny co umíme," prohlásil a dodal: „Mám respekt k soupeři, byl na nás dobře připravený, ale zakopaný pes byl v naší hře. Gratuluji Kladnu k zaslouženému vítězství," uvedl.

Až v 65. minutě poslal na hřiště exkladenského Holuba. „Snažili jsme se s tím něco udělat. Jelikož je od utkání v Zápech zraněný, nehrál od začátku," vysvětlil Jirousek absenci obávaného útočníka.

Úsměvy rozdával po utkání jeho protějšek Daniel Drahokoupil. S výhrou a 23 body po podzimu byl spokojený. V přípravě na utkání prý využil pohledu Jaromíra Jágra, jenž po čtyřech porážkách nehledal chyby u druhých.

„Jeho slova, že přípravu podcenili a přestali pracovat, se mi líbila. Začíná s hledáním chyb u sebe, a to jsem také hráčům řekl. Fotbal je jenom o pracovitosti. Pokud z ní slevíme, tak nemáme šanci. Když to vydržíme, můžeme jít příští rok nahoru," prohlásil.